nahasügelus elustiili ja kodus õiguskaitsevahendid

Sügelev nahk on ebamugav, ärritav tunne, mis muudab soovite nullist. Tuntud ka sügelus (proo-RIE-tus), sügelev nahk võib olla tingitud lööve või muu seisund, nagu psoriaas või dermatiiti. Or nahasügelus võib olla haiguse sümptom, nagu maksahaigus või neerupuudulikkus.

Sõltuvalt põhjuse oma nahasügelus, see võib tunduda normaalne. Või see võib olla punane või töötlemata või on muhke või ville.

Pikaajaline leevendust vaja kindlaks teha ja ravida põhjust nahasügelus. Nahasügelus ravi hulka ravimeid, märg kastmed ja valgusravi. Iseravimise meetmed, sealhulgas kasutades anti-sügelema toodete ja võttes lahe vannid, samuti aitab.

Teil võib olla sügelev nahk üle teatud väikestel aladel, nagu näiteks käe või jala, või kogu keha võib sügelema. Sügelev nahk võib esineda ilma muude märgatavad muutused nahal. Või see võib olla seotud

Vahel sügelus kestab pikka aega ja võib olla intensiivne. Nagu te hõõruda või kriimustada ala, see läheb itchier. Ja mida rohkem ta sügeleb, seda rohkem sa tühjalt. Breaking see sügelema-nullist tsükkel võib olla raske, kuid jätkas kriimustada võib kahjustada nahka või põhjustada infektsiooni.

Millal näha arsti

Vaata oma arsti või nahahaigus spetsialist (dermatoloog), kui sügelus

Mida sa saad teha

Võimalikud põhjused nahasügelus hulka

Naha sügelemine võib mõjutada oma elu kvaliteeti. Pikaajaline sügelus ja kriimustada võib suurendada intensiivsust sügelema, mis võib viia

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või esmatasandi arst. Mõnel juhul võite olla nimetatud spetsialist nahahaigused (dermatoloog).

Siin on teavet, et aidata teil saada valmis oma ametisse ja teada, mida oodata oma arsti.

Mida ootate oma arsti

Kirjutage oma märke ja sümptomeid, kui need on tekkinud, ja kui kaua nad kestis. Samuti teha nimekirja kõik ravimid, kaasa arvatud vitamiinid, ürdid ja üle leti ravimid, te võtate. Või võtta originaal pudelid ja kirjaliku loetelu annustes ja suunad.

Kirjutage küsimused küsida oma arsti. Sügelev nahk, küsimusi võite küsida hulka

Ärge kartke küsida lisaküsimusi pead.

Arst võib alustada teie haiguslugu ja küsida mõned küsimused, nagu näiteks

Tabada põhjus teie sügelema võib võtta aega ja kaasata füüsilise eksamiga ja hoolikas ajalugu. Kui arst kahtlustab oma sügelev nahk on tingitud aluseks meditsiiniline seisund, võib ta sooritada testide, sealhulgas

Ravimid

Kui põhjust ei leita, ravi sügelev nahk võib sisaldada

Kui sisemine haigus on leitud – kas see on neeruhaigus, rauapuudus või kilpnäärme probleem – ravida, et haigus sageli leevendab sügelust. Muud sügelema-reljeef meetodid võivad olla ka soovitatav.

Valgusravi hõlmab paljastades oma nahale teatava lainepikkusega ultraviolettkiirgus. Mitu istungid on tavaliselt planeeritud kuni sügelus on kontrolli all.

Sest ajutist leevendust sügeluse, proovige neid eneseabi meetmed

Kanna anti-sügelema koor või kreem kahjustatud piirkonda. Lühiajaline kasutamine nonprescription hüdrokortisooni kreemi, mis sisaldab vähemalt 1 protsent hüdrokortisoon saab ajutiselt leevendada kihelust. Nii võib mentooli, kampri või calamine.

Lokaalanesteetikume nagu lidokaiin või bensokaiinis, võib olla kasulik. Kuid bensokaiinis on seotud harvaesinev, kuid tõsine, mõnikord surmav haigus, mida nimetatakse methemoglobineemiat, mis vähendab hapniku hulka, et veri suudab. Ärge kasutage bensokaiinis lastel noorem kui 2 ilma järelevalveta tervishoiutöötaja. Kui sa oled täiskasvanu, mitte kunagi kasutada rohkem kui soovitatav annus bensokaiinis ja kaaluda arstiga konsulteerimata.

Ravivad põhihaiguse

külastada oma arsti

Valgusteraapia (valgusravi)