Õpiraskused: toimetulek diagnoosi

Võttes vaimupuudega diagnoositud võib olla raske ja mõnel juhul ei ole selge, millised on õppimisraskused on või miks see juhtus.

Kuid oma lapse võimeid ja vajadusi saab hinnata veendumaks, et nad saavad abi, mida nad vajavad.

Mõned õpiraskused on avastanud sünnihetkel, samas kui teised ei ole diagnoositud alles palju hiljem. Kui laps on diagnoositud või ümber sündi – näiteks Downi sündroom – nende arstid ilmselt ei saa täpselt öelda, kuidas see mõjutab nende arengut. Määral oma lapse puude muutub selgemaks, kui nad jõuavad vanuses, kui nad peaks rääkima, kõndides või lugemine.

Lastele, kes ei ole diagnoositud sünnihetkel teada, et neil on õppimisraskused võib võtta aega. “Peamine probleem on see, et õpiraskused on üsna raske diagnoosida väga varases eas,” ütleb dr Martin Ward Platt, konsultant lastearst Royal Victoria haigla, Newcastle-upon-Tyne.

Õppimisraskused diagnoosi

Seal võib olla väga vähe nii arenguhäireid märke. Kui laps ei hakkas rääkima aastaselt kaks, mis võib olla seotud õpiraskused hiljem, kuid see ei ole kindel.

Enamik vaimupuudega on ilmselge viie aastaselt. “Intellektuaalse funktsiooni [tuntud ka kui kognitiivsete võimete] saab hinnata ainult testides lastele alates viiendast eluaastast, nii et enamik lapsi nende puuetega vaid diagnoosida, kui nad lähevad kooli,” ütleb dr Ward Platt.

Isegi pärast diagnoosi on tehtud, see võib olla raske öelda, kuidas see mõjutab teie laps tulevikus. Kuid oma lapse praegused vajadused saab hinnata, et töötada välja, millist tuge aitab neid ja neid nimetatakse lastearst (välja laste tervist). Võite rääkida laste vanemad vaimupuudega oma ala küsida, kas nad võivad soovitada head üks.

Leia kohalik õpiraskustega tugirühm läbi Mencap.

Vastavalt laste ja perede seaduse 2014 sotsiaalteenused on kohustus hinnata vajavatele lastele, sealhulgas puuetega lastele. Eesmärgiks on välja selgitada lapse konkreetse haridus ja tervishoid vajadused ja koostab tegevuskava nende vajaduste rahuldamiseks.

Lisainfot kõikide aspektide kohta on hooldaja, sealhulgas praktilist tuge, rahaasjad ja hoolitsev oma heaolu, vaata Hooldus ja tugi.

Kuidas vaimupuudega diagnoosi

Kui te arvate, et teie lapsel on diagnoosimata seisund arst peaks suutma aidata teil saada nõu, mida vaja. Heategevuslik ulatus ekspert foorum hõlmab abi peredele, kes ei saa diagnoosi.

Teie laps võib kasu olla ka hinnangu oma hoolduse ja toetuse vajadused. Hindamisel selgub vajadustele puudega lapse ja milliseid teenuseid oleks nende jaoks parim. Eesmärk hindamise eesmärk on koostada tegevuskava teie lapsele.

Kui olete olnud mures oma lapse, siis võib tunduda kergendust diagnoos. Ärge kartke küsida küsimusi. Uuri nii palju kui saate oma lapse vajadusi.

Enamik vanemaid eeldada nende lapsed on terved ja areneb normaalselt, nii kuulnud, et teie laps on vaimupuudega võib tulla šokk. See võtab aega, et nõustuda diagnoosimise ja leinama laps siis võib tunduda olete kaotanud.

Kui palju on laps viibib, ja millistes valdkondades?; Kas on valdkondi, kus laps ei hilinenud?; Mida selgitust viivitamise võib peituda lapse tausta (nt pikk haiglas viibima mitteseotud tingimus) ?; Mida haigusseisund võib selgitada viivituse?; Kas viivitus tõenäoliselt toote madala hooldus ja ebapiisav stimulatsiooni kodus?

Rääkides oma lapse arstid, õed, tugigrupid või sõpradele ja perele aitab, kuigi sõprade ja perega võib olla vaja oma aega vastu, mis on juhtunud. Paljud vanemad leiavad, et tuleks ühendust teiste peresid, kes on läbi elanud sama asja, kui räägid teiste vanematega võib olla kasulik toeks.

Pärast diagnoosi

Nõustamine võib aidata ka, et paluda oma tervise külastaja või arsti soovitusi.

Mõiste “arengupeetus” on mõnikord kasutatakse, et kirjeldada lapse seisundi kui neid ei edene ootuspäraselt. “Iseenesest” arengupeetus “ei ole diagnoos,” ütleb dr Ward Platt. Peamised teemad, hinnates lapse õppimisraskused on

Viivitus ei ole alati oluline. “Mõned lapsed on aeglane kõndida, nii võib tunduda, et pidurdada. Aga kui üks vanematest oli väga aeglane käia, siis on tõenäoline, viivituse lihtsalt jookseb pere,” ütleb dr Ward Platt.

06/03 /

06/03 /

arengupeetus

teenused

asukoht

Uuri, kuidas laste teenused aitavad toetada haavatavate laste, noorte, nende perede ja hooldajate

Uuri, kuidas Deborah toetab oma poega, kes on autismispektri häire (ASD), ja tema tütar, kes on Downi sündroom

Tundes rõhutas, ärevust või masendunud? Choices Moodzone aitab teil oma viis paremat enesetunnet

Hoolitse puudega laps saab teha toitmist, WC koolitus ja saada neil magada rohkem väljakutseid, kuid abi on käepärast

Saada teavet vaimse tervise probleemid, teada, kust saada abi ja lugeda teiste inimeste lugusid

Downi sündroom: Victoria lugu

Teenused lähedal

Laste ja noorte teenused

“Minu lapsed õpetada mulle kunsti kannatlikkust”

Moodzone

Näpunäiteid eest hoolitsemine puudega lapse

Vaimne tervis