Piiratud skleroderma (hari sündroom)

Limited skleroderma või CREST sündroom on üks alaliik sklerodermia – seisund, mis tähendab sõna-sõnalt “kivistunud nahka.”

Nahk seotud muutused piiratud sklerodermia esinevad ainult alumine käsi ja jalgu ja mõnikord näo ja kõri. Limited sklerodermia võib mõjutada ka oma seedetrakti.

Mida sa saad teha

Probleeme põhjustas piiratud sklerodermia võib olla väike. Mõnikord aga haigus kahjustab kopse ja südant, potentsiaalselt tõsiste tagajärgedega. Limited sklerodermia ei ole teada ravi ja ravi keskendub juhtimise sümptomeid ja vältida tõsiseid tüsistusi.

Mida ootate oma arsti

Kuigi mõned sordid skleroderma tekkida kiiresti sümptomeid piiratud sklerodermia tavaliselt tekivad järk-järgult. Nende hulka

Ravimid

Limited skleroderma on arvatavalt autoimmuunhaigus – üks milles immuunsüsteemi lülitab vastu oma keha. Piiratud sklerodermia, immuunsüsteemi tundub, et stimuleerida tootmist liiga palju kollageeni, põhikomponent sidekude. See ületootmine kollageeni koguneb naha ja siseorganite, kahjustades nende funktsioon.

Teraapia

Nähtavaid piiratud sklerodermia – tihe, paks nahk sõrmede, käte ja näo – võib mõjutada seda, kuidas sa suhtud oma välimuse teha igapäevaseid ülesandeid, näiteks avades purki või raseerimise raskemaks ning isegi mõjutada oma kõnes. Aga kõige tõsiseid tüsistusi kipuvad tekkida all oma nahka.

Kuna piiratud sklerodermia võib mõjutada nii palju erinevaid kehaosi, siis võib olla vaja vaadelda erinevaid arste, sealhulgas neid, kes on spetsialiseerunud artriidi raviks ja muud luu- ja lihaskonna vaevused (reumatoloog), nahahaigused (nahaarst) või kopsu kahjustused (pulmonoloog).

Et kõige paremini oma ametisse, võid kirjutada nimekiri, mis sisaldab

Ettevalmistused küsimuste loetelu võib aidata teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Piiratud sklerodermia, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ajal füüsilise eksamiga, arst otsida muutused tekstuuri, värvi ja välimust nahka. Ta võib küsida ka

Sarnaselt teiste ebatavaline ja keeruline autoimmuunhaiguste, limiteeritud skleroderma võib olla raske diagnoosida. Märgid ja sümptomid on väga erinevad ja sageli sarnased teiste haiguste puhul. Et segasem veelgi, limiteeritud skleroderma mõnikord esineb teiste autoimmuunsete seisundite – näiteks polümüosiit, lupus ja reumatoidartriit.

Diagnoosi limiteeritud skleroderma on üldjuhul valmistatud põhineb teie sümptomitele. Lisaks teste, mis võivad aidata diagnoosimisel limiteeritud skleroderma hulka

Lisaks testid, mis võib aidata diagnoosida piiratud sklerodermia ise, võib arst soovitada täiendavaid katseid, et tuvastada võimalikke kopsu-, südame- või seedetrakti tüsistusi.

Limited sklerodermia ei ole teada ravi. Ravi keskendub leevendab märke ja sümptomeid ning takistades komplikatsioone.

Mitut tüüpi ravimid võivad aidata leevendada märke ja sümptomeid piiratud sklerodermia, sealhulgas

Stiff, valulikud liigesed ja naha probleemid on omased piiratud sklerodermia. Õpime õigesti venitada ja teostada läbi füüsilise või tööteraapia aitab teil säilitada oma paindlikkus ja tugevus.

Suhe mõned probleemid, kirurgiline protseduur võib osutuda vajalikuks, sealhulgas

Kirurgia

hoida soojas

Ära suitseta

Teostada regulaarselt

Toitumisharjumuste muutmine

Kaitse oma nahka

Hoia suuhügieen

Et vähendada Raynaud sümptomid, kindaid või labakindad õues, kui ilm on jahe ja siseruumides kui jõuad sügavkülmikusse. Et säilitada oma keha sisetemperatuur kui see on lahe, kleit kihid ja kandma mütsi või salli, soojustatud sokke ja liibuvat saapad või kingad, mis ei lõigata oma ringlusse.

Kui te suitsetate, rääkige oma arstiga, kuidas kõige paremini loobuda. Nikotiin ahendab veresooni, mistõttu Raynaud ‘fenomen hullem. Suitsetamine ka süveneb kõrvetised.

Regulaarne kehaline aitab teil säilitada oma paindlikkus ja tugevus. Küsige oma arsti või füüsilise või tööterapeudina missugune tegevus on õige teie jaoks.

Kui teil on raskusi neelamisega, vali pehme, niiske toidud ja närida neid hästi. Et vähendada happe tagasivoolu

Liigne kollageeni hävitab higi ja rasunäärmete, jättes naha jäik ja kuiv. Selleks, et aidata pehmendada nahka

Kindlasti on regulaarselt oma tervist ja kasutada mingeid erilisi loputust või hambapastades oma hambaarsti soovitab. Kui suus on krooniliselt kuiv, proovige juua rohkem vett ja imemiseks jääkuubikute või kõva sugarless kommi. Kui need meetmed ei taga, oma hambaarst võib teile määrata ravimi stimuleerida süljenäärmete.

Selleks, et aidata suurendada verevoolu jäsemete, võite proovida biofeedback, meetod, mis õpetab, et kontrollida teatud keha vastuseid. Lõdvestus harjutused või ravimeid ka võib olla kasulik.

Kuna piiratud sklerodermia võib mõjutada oma välimust ja oma võimet täita lihtsaid ülesandeid, oma enesehinnangut võivad kannatada. On tavaline, et inimesed piiratud sklerodermia saada depressioonis.

Rääkides nõuandja võib aidata sul toime tulema muutuste põhjustatud sellest haigusest. Suhtlemine inimestega silmitsi sama haigus, kas internetist või isiku tugirühmad, samuti võib olla kasulik.

külastada oma arsti