põletikulise rinnavähi

Põletikuline rinnavähk on harvaesinev rinnavähk, mis areneb kiiresti, mistõttu kahjustatud rindade punane, paistes ja hell.

Põletikuline rinnavähk tekib siis vähirakud blokeerida lümfisoonte in katvat nahka rinna-, põhjustades iseloomulik punane, paistes välimus rinnaga.

Põletikuline rinnavähk peetakse lokaalselt kaugelearenenud vähiga – see tähendab, see on levinud selle lähtepunkt lähedal kudede ja võib-olla lähedal lümfisõlmed.

Põletikuline rinnavähk võib kergesti segi ajada rindade infektsioon. Pöörduge arsti poole kohe, kui märkate naha muutusi oma rinna, mis aitavad eristada rindade nakkuse teistest rinnanäärme häired, nagu põletikuline rinnavähk.

Märgid ja sümptomid põletikulise rinnavähi hulka

Millal näha arsti

Põletikuline rinnavähk ei tavaliselt moodustavad taigen, nagu esineb teiste vormidega rinnavähk.

Mida sa saad teha

Leppida oma arsti, kui te märkate mõnda sümptomid, mis häirib teid.

Muud sagedamini tingimused esinevad nähud ja sümptomid, mis sarnanevad põletikuliste rinnavähk. Rinna vigastuse või rinnaga infektsioon (mastiit) võib põhjustada punetust, turset ja valu.

Kui olete saanud ravi rindade infektsioon, kuid oma märgid ja sümptomid püsivad, pöörduge arsti poole. Arst võib soovitada mammogrammi või muu test, et hinnata oma sümptomitele.

Ei ole selge, mis põhjustab põletikulise rinnavähi.

Mida ootate oma arsti

Arstid teavad, et põletikuline rinnavähi algab rakkude ebanormaalse ühes rinna s kanalid. Mutatsioone ebanormaalne raku DNA juhendama tal kasvada ja kiiresti jagunema. Kuhjuv ebanormaalsete rakkude sisseimbumise ja ummistavad lümfisoonte nahas oma last. Ummistus on lümfisoonte põhjustab punane, paistes ja lohukestega nahk – klassikaline märk põletikulise rinnavähi.

Tegurid, mis suurendavad riski põletikuliste rinnavähi hulka

Alusta esimese nähes oma perearsti või tervishoiuteenuse osutaja kui teil on sümptomid, mis häirib teid. Kui sul on diagnoositud põletikulise rinnavähi, siis nimetatakse arst, kes on spetsialiseerunud vähi ravis (onkoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte, et olla valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis, ja mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Põletikulise rinnavähi, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Diagnoosimiseks põletikulise rinnavähi

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teiste küsimuste ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Katsed ja menetlusi, mida kasutatakse diagnoosida põletikulise rinnavähi hulka

Kui teil on põletikuline rinnavähi arst töötab ulatuse määramiseks (laval) oma vähki. Seda protsessi nimetatakse lavastus.

Täiendav testid, mida võib kasutada lavastada oma vähki sisaldama kompuutertomograafia (CT) skaneerimist positronemissioontomograafia (PET) skaneerimine ja luude. Mitte iga naine vajab iga testi, et arst valida kõige sobivam põhinevaid katseid oma konkreetsele olukorrale.

Etappidel põletikuliste rinnavähi on

Hoiu põletikulise rinnavähi

Ravi põletikuliste rinnavähi algab sageli kemoteraapia, millele järgneb kirurgia ja kiiritusravi. Muid töötlusi võib kasutada, kui katseid oma vähirakke selgub, et võite saada täiendavaid ravi.

Keemiaravi kasutavad kemikaale vähirakkude hävitamiseks. Te saate keemiaravi ravimite veeni (intravenoosselt), tableti kujul või nii.

keemiaravi

Keemiaravi kasutatakse tavaliselt enne operatsiooni põletikuliste rinnavähk. See eelnevalt kirurgilist ravi, mida nimetatakse neoadjuvantravi eesmärk kahaneb vähi enne operatsiooni ja suurendada võimalust, et kirurgia on edukad. Keemiaravi võib kasutada ka pärast operatsiooni.

Pärast keemiaravi, naiste põletikulise rinnavähi tavaliselt eemaldamise operatsioon mõjutatud rinnavähi (mastektoomia). Enamik naisi põletikulise rinnavähi läbima muundatud radikaal mastektoomia, mis hõlmab eemaldades terve rind ja mitmed lähedal lümfisõlmed. Lümfisõlmed testitakse märke vähk.

Kiiritusravi kasutab suure võimsusega energia talad, nagu röntgenikiirgus, vähirakkude hävitamiseks. Ajal kiiritusravi, sa valetad lauale kuigi suur masin liigub ümber, suunates energia talad oma vähki.

Kiiritusravi võib kasutada pärast keemiaravi ja operatsioon tappa vähirakke, mis võib jääda kogu oma rindade ja kaenla all.

Kui teie põletikuline rinnavähk on hormoontundlikes, võib arst soovitada hormoonravi.

Hormoonravi ravi võib hõlmata

Kirurgia

Suunatud teraapiate tappa vähk, keskendudes vähirakud “erilist haavatavust.

Suhe põletikuliste rinnavähirakkude teatud geneetilise mutatsiooni, ravimeid trastuzumab (Herceptin) ja pertusumab (Perjeta) võib olla ravivõimalusi. Need ravimid sihtima valku HER2 mis aitab mõned põletikulised rinnavähi rakud kasvavad ja elada. Kui teie põletikulise rinnavähi rakkude liiga palju HER2 trastuzumabi ja pertusumabiks võib aidata takistada, et valgu ja põhjustada vähirakud surevad.

Trastusumab ja pertusumab saab kombineerida keemiaravi.

Põletikuline rinnavähk edenedes kiiresti. Mõnikord tähendab see, et peate alustada ravi enne kui olete olnud aega mõelda kõike läbi. See võib tunduda suur. Et tulla, proovige

kiiritusravi

hormoonravi

Suunatud ravi

külastada oma arsti