põlveprobleeme

põlveprobleeme

Põlve probleemid on väga levinud, ja nad esinevad igas vanuses inimestele. Käesolev väljaanne sisaldab üldist informatsiooni mitu põlve probleeme. See sisaldab kirjeldused ja illustratsioon erinevates osades põlve. Üksikud osad avaldamist kirjeldavad sümptomid, diagnoosimine ja ravi erilist tüüpi põlveliigese vigastused ja tingimustel. Teave selle kohta, kuidas vältida neid probleeme on ka ette. Lõpus on võtmesõnu, mis aitavad teil mõista mõisteid kasutatakse käesolevas väljaandes. Kui teil on lisaküsimusi, võite arutage neid oma arstiga.

Põlve on ühine, kus luud reie vasta luud sääre, mis võimaldab hinge moodi liikumine, pakkudes samas stabiilsuse ja tugevuse toestamiseks keha. Paindlikkus, tugevus ja stabiilsus on vaja seistes ja liikumisi nagu kõndimine, jooksmine, kükitas, hüpped, ja keerates.

Mitu liiki toetamise ja liikuvaid osi, sealhulgas luud, kõhred, lihased, kõõlused ja kõõluseid, aitab põlved teevad oma tööd (vt kasti “Joint põhitõed”). Kõik need struktuurid on allutatud haiguste ja vigastuste. Kui põlve probleem mõjutab teie võimet teha asju, see võib olla suur mõju oma elule. Põlve probleemid võivad häirida paljusid asju, alates sporti lihtsalt püsti toolilt ja käimine.

Punkti, kus kaks või rohkem luud on ühendatud nimetatakse ühiselt. Vuugid, luud hoitakse lihvimine üksteise vastu vooder nimetatakse kõhre. Luud on ühendatud luud tugevad, kummipaelad kudede nimetatakse sidemete. Lihased on ühendatud luudest karmid nöörid kudede nimetatakse kõõluseid. Lihased tõmba kõõluste liikuda liigeseid. Kuigi lihased ei ole tehniliselt osa ühisest, nad olulised, sest tugevad lihased aitavad toetada ja kaitsta liigeseid.

Põlve probleemid võivad olla tingitud haiguse või vigastuse.

Mitmed haigused võivad mõjutada põlve. Kõige levinum on artriit. Kuigi artriit tehniliselt tähendab “liigesepõletik,” mõistet kasutatakse lõdvalt kirjeldamiseks palju erinevaid haigusi, mis võivad liigestesse. Mõned kõige levinumad artriit ja nende mõju põlved on kirjeldatud veidi hiljem avaldamisest.

Põlveliigese vigastused võivad tekkida tingitud otsene löök või järske liigutusi, mis kurnavad põlvi väljaspool oma tavapärast vahemikus algatusel. Vahel põlved vigastatud aja jooksul aeglaselt. Probleemid puusad või jalgade näiteks võib põhjustada teil kõndida kohmakalt, mis viskama viimist põlved ja viib kahju. Põlve probleeme võib olla ka tingitud eluiga normaalset kulumist. Palju nagu protektorid rehvile, ühine lihtsalt kannab läbi aja. Käesolev väljaanne käsitleb mõningaid kõige levinum põlveliigese vigastused, kuid esimene kirjeldab struktuuri põlveliigese.

Nagu iga liigeste, põlve koosneb luud ja kõhred, kõõlused ja lihased. Võtke lähemalt erinevate osade põlve alloleval joonisel.

Põlveliigese on ristmikul kolm luud: reieluu (reieluu või reie luu), sääre (sääreluu või suurem luu sääre) ja põlvekeder (põlvekedra). Põlvekedra on 2-3 tolli lai ja 3-4 tolli pikk. Ta istub teiste üle luud ees Põlveliigese ja slaidid kui põlve liigub. See kaitseb põlve ja annab mõjuvõimu lihaseid.

Otsad kolm luud põlveliigese on kaetud liigesekõhre, kõva, elastne materjal, mis aitab absorbeerida šokk ja võimaldab põlveliigese sujuvalt liikuda. Eraldamine luud põlve on padjad sidekoe nimetatakse meniskite (mehed-NISS-taevas). Meniskite on kaks poolkuu-kujuline kettad, iga nimetatakse menisk (mehed-NISS-Kus), mis on paigutatud reie- ja sääreluud välimine ja sisemine pool iga põlve. Kaks meniskite iga põlv toimib amortisaatorid, pehmendades alumine osa jala kaalu ülejäänud keha samuti suurendada stabiilsust.

On kaks lihasgruppide põlve. Nelja nelipealihase lihaseid ees reie töö sirutada põlve alates painutatud asendis. Kinnerjänne lihased, mis kulgevad tagasi reie puusast veidi alla põlve, aitavad painutada põlve.

Quadriceps kõõluste ühendab nelipealihase et põlvekedra ja annab võimu sirutada põlve. Järgmised neli sidemete ühendada reie- ja sääreosa ja anda ühine tugevus ja stabiilsus

Põlve kapsel on kaitsev, kiudaineid sarnane struktuur, mis murtakse põlveliigese. Kapsli sees, ühise vooderdatud õhuke, pehme koe nimetatakse synovium.

Arstid diagnoosida põlve probleeme järeldustele tuginedes meditsiinilise anamneesi, füüsilist eksam ja diagnostiliste testide.

Ajal haiguslugu, arst küsib, kui kaua sümptomid on olemas ja millised probleemid teil on, kasutades oma põlve. Lisaks arst küsida kahju, seisundi või terviseprobleem, mis võivad olla probleemi põhjustaja.

Arst kurvid, sirgeks, pöörleb (pööret) või surub põlve tunda kahju ja teha kindlaks, kui hästi põlve liigub ja kus valu asub. Arst võib paluda teil seista, kõndida või kükitama, et aidata hinnata põlve ülesandeid.

Sõltuvalt tulemustest haiguslugu ja füüsilise eksamiga, võib arst kasutada ühte või mitut katsetega laadi põlve probleem. Mõned enam levinud katsete hulka

On palju haigusi ja liiki vigastusi, mis võivad mõjutada põlve. Need on mõned kõige levinumad koos nende diagnoosimise ja ravi.

Leidub 100 erinevat artriidi vormides, 1 reumaatiliste haiguste ja nendega seotud seisundite. Peaaegu kõik neist on potentsiaalselt mõjutada põlvi mingil moel; Kuid järgnev on kõige levinum.

Sümptomid on erinev eri vormide artriit. Näiteks reumatoidartriidiga inimestel, podagra, või muud põletikulised seisundid võivad leida põlve paistes, punane ja isegi kuumaks. Igasugune artriit võib põhjustada põlve olla valus ja kange.

Arst võib kinnitada diagnoos hoolikalt anamneesi ja läbivaatuse. Vereanalüüsid võivad olla abiks diagnoosimiseks reumatoidartriit, kuid muud testid võib vaja minna ka. Analüüsitakse vedeliku põlveliigese näiteks võib olla kasulik diagnoosimiseks podagra. Röntgenikiirgust võib võtta, et teha kindlaks kahju kõhre või luu.

Nagu sümptomite ravi sõltub artriidi vorm mõjutavate põlve. Suhe osteoartriit, ravi on suunatud sümptomite leevendamisel ja võivad sisaldada valu langetavaid ravimeid nagu aspiriin või atsetaminofeeni, mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID) 2 nagu ibuprofeen või mõningatel juhtudel, süstid Kortikosteroidse ravimeid otse põlveliigese . 3

2 Hoiatus: kõrvaltoimed MSPVA-de hulka kuuluvad seedehäired, nahalööve, kõrge vererõhk, vedelikupeetust, maks, neerud ja südame probleeme. Mida kauem inimene kasutab mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite, seda tõenäolisemalt ta on kõrvaltoimeid, kergest tõsine. Paljud teised ravimid ei saa võtta kui patsienti ravitakse mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite sest mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite muuta viisi kasutab keha või kõrvaldab need teiste ravimitega. Pöörduge oma arsti poole või apteekrile enne mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid tuleks kasutada ainult väikseima annusega võimalik lühikese aja jooksul vaja.

Valitsus (theernment) kliiniliste uuringute uuringute ja Sa eesmärk oli aidata inimestel rohkem teada kliinilistes uuringutes, miks nad asja ja kuidas osaleda. Külastajaid veebilehel leiate infot põhitõdesid osalevad kliinilises uuringus, esmaallikast lugusid tegelik kliiniline uuring vabatahtlikke, selgitusi teadlased ja linke, kuidas otsida uuringu või registreeruda teadus sobitamise programmi .; ClinicalTrials pakub up-to-date info leidmisel riiklikult või eraviisiliselt toetab kliinilisi uuringuid paljude haiguste ja seisundite .; theernment Reporter on elektrooniline vahend, mis võimaldab kasutajatel otsida varamu nii ja -väline theernment rahastatud teadusprojektide alates viimase 25 aasta jooksul ja juurdepääsu publikatsioonide (alates 1985) ja patentide tulenevad theernment rahastamise .; PubMed on tasuta teenus on USA National Library of Medicine, mis võimaldab otsida miljoneid ajakirjas tsitaadid ja teesid valdkondades meditsiini-, hooldus-, hambaravi, veterinaaria, tervishoiusüsteemi ja prekliinilised teadused.

3 Kõik ravimid võivad põhjustada kõrvaltoimeid. Mõned ravimid ja kõrvaltoimed on loetletud käesoleva dokumendi avaldamisest. Mõned kõrvaltoimed võivad olla tõsisemad kui teised. Sa peaksid läbi pakendi infolehte, mis on koos oma ravimit ja küsida oma tervishoiuteenuse osutaja või apteekrit, kui teil on mingeid küsimusi võimalikud kõrvaltoimed.

Inimesed, kellel haigusi nagu reumatoidartriit, anküloseeriva spondüliidi, või psoriaatilise artriidi nõuavad sageli haigust moduleeriva narkootikume (DMARD) või bioloogilise vastuse modifitseerijad (biologics) kontrollida põhihaiguse et on allikas nende põlveprobleeme. Need ravimid on tavaliselt ettenähtud pärast lahjem ravi, näiteks mittesteroidsed põletikuvastased ravimid või liigesesisesene süstid, peetakse ebaefektiivseks.

HMR-iga on pere ravimeid, mis võib olla võimalik aeglustada või peatada immuunsüsteemi rünnata liigeseid. See omakorda takistab valu ja turse. HMR-iga tavaliselt nõuavad regulaarselt vereanalüüse, et jälgida kõrvaltoimeid. Lisaks leevendab nähud ja sümptomid, need ravimid võivad aidata aeglustada või isegi peatada liigeskahjustuste edeneb. Kuid HMR-iga ei saa määrata liigeskahjustuste, mis on juba toimunud. Mõned kõige sagedamini ette DMARDid on metotreksaat, hüdroksüklorokviini sulfasalasiin ja leflunomiidi.

Bioloogiline vastuse modifitseerijad või biologics on uus pere insenergeneetilisel blokeerivaid ravimeid konkreetsete molekulaarse radu immuunsüsteemi, mis osalevad põletikulist protsessi. Nad on sageli määratakse kombinatsioonis DMARDid nagu metotreksaat. Kuna biologics toimivad immuunsüsteemi pärssiv, nad võiksid olla problemaatiline patsientidele, kes sagedasi infektsioon. Need on tavaliselt manustatakse süstimise kodus või veenisiseselt kliinikus.

Inimeste mis tahes tüüpi artriit võib kasu harjutusi, et tugevdada lihaseid, mis toetavad põlve ja kaalulangus vajadusel leevendada liig stress liigestele.

Kui artriit põhjustab tõsise põlve või on muutva valu või kaotus kasutamine põlve artriidi, ühine operatsioon võib pidada. Traditsiooniliselt on seda tehtud mida tuntakse endoproteesimist. Kuid uuemad kirurgilisi protseduure arendatakse pidevalt, mis sisaldavad koorimine või asendada ainult kahjustatud kõhre pinnad jättes ülejäänud ühine puutumata.

Kondromalaatsia (KON-dro-mah-LAY-ta-ah), mida nimetatakse ka kondromalaatsia põlvekeder, viitab pehmendav ja jaotus liigesekõhre põlvekedra. See häire esineb kõige sagedamini noortel täiskasvanutel ja võib olla põhjustatud kahju, liig, viltuse põlvekedra või lihasnõrkus. Selle asemel, et libisemine sujuvalt üle alumise otsa reieluu, põlvekedra röövib selle vastu, seega karestamine kõhre all põlvekedra. Kahjustus võib ulatuvad veidi ebanormaalne kõhre pind pinnale, mis on ära kulunud luu. Kondromalaatsia seotud tekib, kui löök põlvekedra pisarad välja kas tükikese kõhre või suur fragment, mis sisaldab tükk luu (osteokondraalsed murd).

Kõige sagedasem sümptom kondromalaatsia on tuim valu ümber või põlvekedra, et süveneb, kui jalgsi trepist või mäed. Inimene võib tunda ka valu trepist käimisel või kui põlve kannab kaalu, sest see sirgeks. Häire on levinud jooksjad ja esineb ka suusatajad, jalgratturid ja jalgpallurite.

Teie kirjelduse sümptomid ja röntgenkiirguse või MRI aitavad tavaliselt arsti diagnoosi. Kuigi artroskoopia saab kinnitada diagnoosi, et see ei ole teostatud, kui konservatiivne ravi on ebaõnnestunud.

Paljud arstid soovitavad, et inimesed kondromalaatsia sooritada vähese mõjuga harjutused, mis tugevdavad lihaseid, eriti lihastes siseosas nelipealihase, kahjustamata liigeseid. Ujumine, ratsutamine seisva jalgratta ja kasutades murdmaasuusatamise masin on häid harjutusi seda tingimust. Kui need ravimid ei seisundi parandamiseks, operatsioon võib märkida.

Üha arstid kasutavad osteokondraalsete pookimise milles korgi luu ja terve kõhre koristati ühest piirkonnast ja siirdatud kahju leheküljel. Teine suhteliselt uut tehnikat tuntakse autoloogse kondrotsüütkoostisosadele implantatsiooni (ACI). See hõlmab koristamata terve kõhre rakkude kasvatamine neid laboris ja siirdavatele haiguskolde.

Meniskite saab kergesti vigastada jõudu pöörleva põlve, pidades samal ajal kaalu. Osaline või täielik rebend võib tekkida, kui isik kiiresti väänab või pöörab reie, samas kui jalg jääb ikka (näiteks kui ilane korvpalli ümber vastane või pöördunud tabas tennisepalli). Kui pisar on väike, menisk jääb ühendatud esi- ja tagaküljel põlve; kui pisar on suur, menisk võib jätta rippus juuksekarva otsas kõhre. Tõsidust pisar sõltub tema asukohast ja ulatusest.

Üldiselt, kui inimesed vigastada menisk, nad tunda valu, eriti siis, kui põlve sirgeks. Kui valu on kerge, võib isik liigub. Tugev valu võib tekkida, kui fragment menisk saagi vahel reieluu ja sääreluu. Turse võib tekkida varsti pärast vigastust, kui on kahju veresooni. Turse võib esineda ka mitu tundi hiljem, kui on liigesepõletik vooder (synovium). Mõnikord, kahju, et varem esinenud, kuid seda ei kohelda muutub valulikuks kuu või aasta hiljem, eriti kui põlve vigastada teist korda. Pärast kahju, põlve võib klõpsata, lukk, tunnete nõrkust või teed andma. Kuigi sümptomid meniski vigastus võib kaovad ise, nad sageli püsivad või tagasi ja vajavad ravi.

Lisaks kuulates oma kirjeldus Valu ja paistetus, võib arst teha arstlik läbivaatus ja taotluse röntgenpildi või ultraheli põlve. MRI võib soovitada diagnoosi kinnitada. Mõnikord võib arst kasutada artroskoopia aidata diagnoosida meniski rebend.

Kui pisar on väike valu ja muud sümptomid taanduvad, võib arst soovitada lihaseid tugevdada programmi. Järgnevad harjutused on mõeldud ehitada nelipealihase ja Lamaannuttaa lihaseid ja suurendada paindlikkust ja tugevust pärast kahju menisk

Enne mis tahes tüüpi treeninguga, konsulteerige oma arsti või füsioterapeudiga õppida, mis harjutused on teile sobiv ja kuidas teha neid õigesti, sest ta teeb vale kasutamise või teostamise valesti võib tekitada probleeme. Tervishoiutöötaja võib ka nõu, kuidas üles soojendada ohutult ja kui vältida kasutavad ühist mõjutab artriit. Kui teie elustiil on piiratud sümptomeid või probleemi, operatsioon võib märkida.

Ristatisideme vigastused on mõnikord viidatud kui nihestused. 4 Nad ei pruugi põhjustada valu, kuid neid puuet. Eesmine ristatiside on kõige sagedamini venitatud või rebenenud (või mõlemad) ootamatu liigutusega (näiteks siis, kui jalad on istutatud ühesuunaline ja põlved on välja teise). Tagumise ristatisideme on kõige sagedamini vigastada otsene mõju, nagu näiteks auto õnnetus või jalgpalli lahendada.

Sul võib kuulda pauku ja jalg võib luku kui püüad sellel seista.

Arst võib teha mitu testid, et näha, kas osad põlve jääda õiges asendis, kui survet erinevates suundades. Põhjalik analüüs on vajalik. MRI on täpne avastamisel täielik rebend, kuid artroskoopia võib olla ainus usaldusväärne tuvastamise vahend osalise üks.

Mittetäieliku pisar, võib arst soovitada treeningprogrammi tugevdada ümbritsevate lihaste. Ta võib ka ette näha, traksidega kaitsta põlve jooksul aktiivsus. Sest täiesti rebenenud eesmise ristatisideme aktiivse sportlase ja motiveeritud inimene, arst võib soovitada operatsiooni.

Mediaalne tagatise sideme rebestus kergemini vigastada kui külgmised tagatise sideme rebestus. Põhjuseks tagatise sideme rebestus vigastused on kõige sagedamini löök välisküljele põlve, mis ulatub ja pisarad sideme siseküljele põlve. Selline puhub sageli tekkida kokkupuutel nagu jalgpall või jäähoki.

Kui kahju mediaalne tagatise sideme rebestus juhtub, siis võib tunduda pop ja põlve võib luku külili. Valu ja turse on sage.

Põhjalikku uurimist on vaja kindlaks, mis tüüpi ja ulatusega kahju. Diagnoosimiseks tagatise sideme rebestus vigastus, arst avaldab survet küljel põlve, et teha kindlaks valude ja lõtvus ühine. MRI on kasulik diagnoosimiseks vigastused nende sidemete.

Enamik nihestused tagatise sidemete ravib, kui järgida ettekirjutatud treeningprogrammi. Lisaks kasutada, võib arst soovitada jääpakkide vähendada valu ja paistetust, ja väike varrukas-tüüpi traksidega kaitsta ja stabiliseerida põlve. Nihestused võib võtta 2 kuni 4 nädalat paraneda. Tugevalt nikastasin või rebenenud tagatise sideme rebestus võib kaasneda rebenenud eesmise ristatisideme, mis nõuab tavaliselt kirurgilise.

Põlve kõõluste vigastused ulatuvad Kõõlusepõletiku (põletikku kõõluste), et lõhkenud (rebenenud) kõõlus. Kui inimene ülekasutamise kõõluste ajal teatud tegevuste, nagu tantsimine, jalgrattasõit või töötab, kõõluste venib ja muutub põletikuliseks. Tendiniit on põlvekedra kõõluse mõnikord “hüppaja põlve”, sest spordis, mis nõuavad hüpped, nagu korvpall, lihaste kontraktsioon ja jõudu maaga pärast hüpet tüve kõõlus. Pärast korduvaid stress, kõõlus võib muutuda põletikuliseks või pisar.

Inimesed Kõõlusepõletiku sageli hellus kohas, kus põlvekedra kõõluse vastab luu. Lisaks võivad nad tunda valu sõidu ajal, kiirustas kõndimine, või hüpped. Täielik rebend nelipealihase või põlvekedra kõõluse ei ole ainult valus, vaid ka raskendab isiku painutada, laiendada või tõstke jalg vastu raskust.

Kui ei ole palju turse, arst saab tunda defekti kõõluste lähedal pisar ajal arstlikku läbivaatust. Röntgenkiirguse näitab, et põlvekeder on normaalsest madalam on nelipealihase kõõluse rebend ja tavapärasest kõrgem on põlvekedra kõõluse rebend. Arst võib kasutada ultraheli või MRI kinnitada osaline või täielik rebend.

Esialgu ravi Kõõlusepõletiku hõlmab ülejäänud, tõstame põlve, kohaldades jää, ning võttes mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite nagu aspiriin või ibuprofeen valu ja vähendab põletikku ja turset. Seeria taastusravi harjutused on samuti kasulik. Kui nelipealihase või põlvekedra kõõluse on täielikult rebenenud, kirurg kinnitage otsad.

Remontides osaline või täielik rebenemine kõõlus vajab treeningprogrammi, mis on sarnane, kuid vähem jõuline kui on ette nähtud sidemete vigastused. Eesmärkide teostamise on taastada võimet painutada ja sirutada põlve ja tugevdada jala, et vältida korduvat vigastusi.

Osgood-Schlatteri haigus on haigus, mida põhjustab korduv stress või pinge osa kasvust ala ülemise sääreosa (edaspidi apophysis). Seda iseloomustab põletik patellar kõõluse ja ümbritsevate pehmete kudede kohas, kus kõõlus kinnitub sääreluu. Haigus võib olla seotud ka vigastuse kus kõõluse venitatakse nii palju, et see rebib eemale sääre- ja võtab fragment luu sellega. Haigus enim mõjutab aktiivseid noori, eriti poisid vanuses 10 ja 15, kes mängivad mänge ja sport, mis sisaldavad sagedasti jooksmine ja hüppamine.

Seda haigust põdevad inimesed valu veidi alla põlveliigese et tavaliselt halveneb aktiivsus ja leevendada puhata. Kondine kühm, mis on eriti valus, kui vajutada ilmuda ülemise serva sääre (alla põlvekedra). Tavaliselt liikumise põlve ei mõjuta. Valu võib kesta mõned kuud ja võib korduda kuni lapse kasvu lõpetanud.

Osgood-Schlatteri haigus on kõige sagedamini diagnoositud sümptomeid. Röntgenkiirguse võib olla normaalne või näidata vigastuse, või üldjuhul näitavad, et kasvu ala on killud.

Osgood-Schlatteri haigus on ajutine ja valu möödub tavaliselt ilma ravita. Rakendades jää põlve, kui valu hakkab aitab leevendada põletikku ja mõnikord kasutatakse koos venitades ja tugevdamise harjutusi. Arst võib soovitada teil piirata osalemist jõuline sport. Lapsed, kes soovivad jätkata mõõdukat või vähem stressi sporditegevust võib vaja kanda põlvekaitsmed kaitse ja kohaldada jää põlve pärast aktiivsus. Kui on palju valu, spordiüritused võib olla piiratud, kuni ebamugavustunne muutub talutav.

Iliotibial band sündroom on põletikuline seisund tekib, kui bänd kudede röövib üle välimine luu (külgmised kondüül) põlve. Kuigi iliotibial band sündroom võib olla põhjustatud otsese kahju põlve, see on kõige sagedamini tingitud stress pikaajaline liigtarbimine, nagu mõnikord juhtub sportliku treeningu ja eriti sõidukorras.

Isik, kellel see sündroom tunneb valu või põletustunne pool põlve jooksul aktiivsus. Valu võib lokaliseeritud küljel põlve või kiirguda küljel reide. Inimene võib tunda ka kergem kui põlve painutatud ja siis sirgeks. Turse on tavaliselt puudub, ja põlve liikumine on normaalne.

Diagnoosiks selle häire põhineb tavaliselt sümptomeid, nagu valu välimises luu ja välistades muud tingimused sarnaste sümptomeid.

Tavaliselt iliotibial band sündroom kaob, kui isik vähendab tegevuses ja teostab venitusharjutusi järgneb lihaste tugevdamise harjutusi. Harvadel juhtudel, kui sündroom ei kao, kirurgia võib olla vajalik jagada kõõluse mistõttu ei venitatud liiga tihedalt üle luu.

Lõhustav osteokondriit tulemusi kaotus verevarustus ala luu all ühise pinna. See hõlmab tavaliselt põlve. Mõjutatud luu ja selle katmine kõhrede lahti ja põhjustada valu. See probleem tekib tavaliselt spontaanselt aktiivne noorukid või noored täiskasvanud. See võib olla põhjustatud kerget ummistust väike arteri või tundmatus vigastuse või väike murd, mis kahjustab veenikomudel kõhre. Isik, kellel see tingimus võib lõpuks välja töötada osteoartriit.

Vähene verevarustus võib põhjustada luu murda (osteonecrosis). 5 kaasamine mitu liigeste või välimuse lõhustav osteokondriit mitmes pereliikmed võivad näidata, et haigus on päritud.

Kui tavaline paranemist ei toimu, kõhre eraldub haiged luu ja fragment puruneb lahti võetud põlveliigese põhjustab nõrkust, terav valu, ja lukustus ühine.

Röntgenkiirguse, MRI või artroskoopia saab kindlaks seisundist kõhre ja saab kasutada diagnoosimiseks lõhustav osteokondriit.

Enamasti paraneb haavand pärast puhkeaeg ja piiratud tegevus. Füsioteraapia võib olla kasulik. Kui konservatiivne meetmed ei aita või kõhre fragmendid on lahtine operatsioon võib märkida.

Plica (PLI-kah) sündroom tekib siis, kui plicae (bändid sünoviaalkudedesse) on ärritunud liig või vigastusi. Sünoviaalne plicae on endiselt kudede kotti leida varases staadiumis loote arengut. Nagu lootele arendab, need kotikesed tavaliselt koos moodustada ühe suure sünoviaalõõs. Kui see protsess on puudulik, plicae jääb neli voldid või ribad sünoviaalkudedesse jooksul põlve. Vigastus, krooniline liig või põletikuliste seisundite seostatakse see sündroom.

Sümptomid plica sündroom on valu ja turse, klõpsates tunne, ja lukustus ja nõrkus põlve.

Kuna sümptomid on sarnased mõnede teiste põlveprobleeme, plica sündroom sageli valesti. Diagnoos sõltub tavaliselt välja muud tingimused, mis põhjustavad sarnaseid sümptomeid.

Ravi eesmärgiks jaoks plica sündroom on vähendada põletikku synovium ja paksenemine plicae. Arst tavaliselt ette ravim vähendada põletikku. Inimesed Samuti soovitatakse vähendada aktiivsust, kohaldatakse jää ja elastse sidemega põlve, ja teha tugevdamise harjutusi. Kui ravi ei sümptomite leevendamiseks, võib arst soovitada arthroscopic või avatud eemaldamise operatsiooni plicae.

Pärast uurimist oma esmatasandi arsti, ta võib teid suunata reumatoloog, kirurg-ortopeed, või mõlemad. Reumatoloog spetsialiseerunud mittekirurgiline ravi artriidi ja teiste reumaatiliste haiguste puhul. Ortopeediline kirurg või ortopeed, spetsialiseerunud mittekirurgiline ja kirurgiline ravi luud, liigesed ja pehmete kudede nagu kõõlused ja lihased.

Samuti võite olla viitas Füsiaater. Spetsialiseerunud füsiaatria ja taastusravi, physiatrists püüab taastada optimaalse funktsiooni inimestele vigastusi lihased, luud, kudede ja närvisüsteemi.

Kerged vigastused või artriit võib ravida sisearsti (arsti koolitatud diagnoosida ja ravida mittekirurgiline haigused) või oma esmatasandi arsti.

Ühine asendamine on muutumas üha tavalisemaks ning puusad ja põlved on kõige sagedamini vahetada liigeseid.

Uus ühine, nimetatakse protees, võib olla valmistatud plastikust, metallist või keraamilisest materjalist. See võib tsementeeritud koht või uncemented. Uncemented protees on konstrueeritud nii, et luud kasvavad ta.

Esiteks kättesaadavaks 1950ndate lõpus, alguses kokku põlveliigese proteesid tegi kehva tööd imiteerib loomulikku liikumist põlve. Seetõttu need menetlused on viinud suure ebaõnnestumise ja tüsistus määr. Edasiminek kokku põlveliigese tehnoloogia viimase mitu aastat on täiustatud disain ja sobivus põlve implantaadid.

Kokku põlveliigese võib märkida, kui röntgenpildi ja muud testid näitavad liigeskahjustuste; kui mõõdukas kuni raskekujuline, püsiv valu ei parane adekvaatselt mittekirurgiline ravi; ja kui piiratud ulatuses liikuma oma põlveliigese vähendavad nende elukvaliteeti.

Enamik patsiente näivad kiired ja oluliselt vähendada valu, parema enesetunde üldiselt ja nautida paremat liigese funktsiooni. Kuigi enamik põlveliigese asendamise operatsiooni on edukad, ebaõnnestumine ei esine ja läbivaatamine on mõnikord vajalik.

Samuti võite olla viitas Füsiaater. Spetsialiseerunud füsiaatria ja taastusravi, physiatrists püüab taastada optimaalse funktsiooni inimestele vigastusi lihased, luud, kudede ja närvisüsteemi.

Kerged vigastused või artriit võib ravida sisearsti (arsti koolitatud diagnoosida ja ravida mittekirurgiline haigused) või oma esmatasandi arsti.

Mõned põlveprobleeme, nagu need, mis tulenevad õnnetus, mida pole võimalik ette või ennetada. Kuid inimesed võivad takistada paljud põlve probleeme, järgides neid soovitusi

Ideaalis peaks igaüks saada kolme liiki kasutada regulaarselt

Kui sul on juba põlve probleeme arst või füsioterapeut aitab plaan kasutada, et aitab põlve (de) tõstmata vigastuste ohtu või edasise kahju. Üldreeglina, siis tuleb valida õrn harjutusi nagu ujumine, vee kasutamise või jalgsi, mitte räige harjutused nagu sörkimine või kõrge mõju aeroobika.

Uuringud erinevates vormides artriit aitavad arstidel paremini mõista nende haiguste ja arendada ravi peatada või aeglustada nende progresseerumist ja kahju liigesed, sealhulgas põlvi.

Uuringud on käimas ka avastada või töötada ohutumaid ja tõhusamaid valu, eriti põlve osteoartroosi. Viimastel aastatel on toidulisandiga paari glükoosamiini ja kondroitiini näidanud mõningaid võimalusi vähendada valu osteoartriidi, kuigi veenvaid tõendeid tekkinud siiani. Mõlemad toitaineid leidub väikestes kogustes toidus ja on selle koostisosad normaalne kõhre.

Glükoosamiini / kondroitiini Artriit Sekkumine Trial (KÕNNAK), mis oli cosponsored National Center for täiendav ja Integratiivse tervis (NCCIH) ja National Institute of artriit ning luu- ja lihaskonna ja nahahaiguste, hinnata tõhusust ja ohutust neid toidulisandeid, kui üheskoos või eraldi.

Uuringus leiti, et kombinatsioon glükosamiini ja kondroitiini sulfate ei anna märkimisväärset leevendust osteoartriidi valu kõigi osavõtjate vahel. Väiksemaid alagrupp uuringus osalenud mõõduka kuni raske valu näitasid märkimisväärset reljeef kombineeritud preparaate.

Uuringud, millega kaasneb imaging tehnikaid, kombinatsioonis mõõtmiste biokeemiliste markerite, võib põhjustada varajast väljaselgitamist mõjutavad haigused põlve. Samuti võiks suurendada võimet ennustada haiguse progresseerumist ja võimaldab otsest järelevalvet vastuseid koeparandus ja raviprotseduuride.

4-aastase uuring viidi läbi 16 sites kogu Ameerika Ühendriigid. Tulemused avaldati New England Journal of Medicine (23. veebruar 2006).

Teadlased jätkavad katsetada menetlusi, mis võivad aidata asendada kaotatud või kahjustatud liigesekõhre. Üks kord, mis on saatnud edu seisneb kasvab inimese enda kõhrerakud tassi ja siis pookimine uue kõhre peale kahjustatud alade ühine. Kuigi menetlus on olnud edukas remont kõhre vigastused lõpus reieluu, praegu ei ole soovitatav artriidi seotud kahju ning selle võimalikku kasutamist artriit on veel ebaselge.

Muud uurimisvaldkonnad hõlmavad üritab paremini mõista, kuidas ja miks ühise vigastused tekivad ja meetmed, mis tuleb võtta, et vältida nende uurides rolli teostamist kaitsmisel põlve ning arendada vähem invasiivne kirurgia ja paremini ühiseid proteese.

Detsembris 2003 NIAMS ja teiste rühmade (theernment) toetas konsensus arengu konverentsi endoproteesimist. Konverentsi leiud rõhutavad väärtus põlveliigese proteesid lõppjärgus artriit ja tuvastatud võimalusi edasisteks uuringuteks. Kokkuvõte konverentsi kohta leiab aadressilt: http: //consensus.theernment/2003/2003TotalKneeReplacement117main.htm.

Rohkem informatsiooni uurimistegevuse on saadaval järgmised veebilehed

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

2 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3676; Telefon: 202-223-0344; 800-624-Bone (2663); TTY: 202-466-4315; Faks: 202-293-2356; E-post: theernmentBoneInfo@mail.theernment; bones.theernment

reumatoloogia

APTA

artriit

Anküloseeriva spondüliidi. Põletikuline artriit, et peamiselt mõjutab selg, mis viib kangestunud ja võimalik fusion.

Eesmine ristatiside. Sideme rebestus põlveliigeste mis ristub altpoolt reieluud algusse sääre-. Sideme piirid pöörlemine ja edasiliikumine sääreluu.

Artriit. Termin, mida kasutatakse, et viidata haigusi, mis mõjutavad liigeseid. Need haigused põhjustavad valu, põletikku, jäikust, kahju või väärareng. Kõige levinumad artriit on osteoartriit ja reumatoidartriit.

Artroskoopia. Kirurgilise meetodi, mis hõlmab muutes väikese sisselõike naha üle ühine. Väike valgustatud toru (arthroscope) kaameraga on sisestatud seda sisselõike. See võtab pilte siseküljele ja projektid neile peale teleekraan. Kuigi arthroscope on sees põlveliigese kirurg võib sisestada instrumendigaasideks täiendava väikesed sisselõiked eemaldada lahtised luukillud või kõhre või remondi rebenenud kõõluste või meniskite.

Avaskulaarne nekroos. Haigus, mille ajutine või püsiv kadumine verevarustus luud põhjustab luukoe surra ja luu kollaps. See tingimus on tuntud ka osteonecrosis, aseptilise nekroosi ja isheemilise nekroosi.

Biopsia. Protseduur, milles kude kehast eemaldatud ja uuritakse mikroskoobi all. Biopsiast liigesekoe võib kasutada diagnoosimiseks mõned vormid artriit.

Luuskaneering (radionukliidide skaneerimine). Tehnikat luua pilte, luude arvutiekraanil või film. Enne protseduuri, väga väike kogus radioaktiivse värvaine süstitakse vereringesse. Värvaine kogub luudes, eriti ebanormaalne piirkondades luudele ja tuvastatakse skanner. See test tuvastab verevoolu luu ja rakkude aktiivsuse luu sees, ja see võib näidata kõrvalekalded nendes protsessides, mis võivad aidata diagnoosi.

Kõhrest. Vastupidav, elastsest materjalist, mis katab Luude otstes kus nad kohtuvad moodustada ühine. Põlve kõhre aitab absorbeerida šokk ja võimaldab ühiselt liikuda sujuvalt.

Arvutitel teljesuunaline tomograafia (CT) skaneerimist. Valutu menetlusega, milles röntgenikiired lastakse läbi põlve erinevate nurkade, tuvastasime skanneriga ja analüüsiti arvutiprogrammiga. This produces a series of clear cross-sectional images (slices) of the knee tissues on a computer screen. CT scan images show soft tissues such as ligaments or muscles more clearly than conventional x rays. The computer can combine individual images to give a three-dimensional view of the knee.

Reieluu. The thigh bone or upper leg bone. The femur is one of three bones (the other two are the tibia and the patella) that join to form the knee joint.

Gout. An acute and intensely painful form of arthritis. This condition occurs when crystals of the bodily waste product uric acid are deposited in the joints.

Hamstring. Prominent tendons at the back of the knee. Each knee has a pair of hamstrings that connect to the muscles that flex the knee. The hamstring muscles, which bend at the knee, run along the back of the thigh from the hip to just below the knee.

Iliotibial band syndrome. An inflammatory condition in the knee caused by the rubbing of a band of tissue over the outer bone (lateral condyle) of the knee. Although iliotibial band syndrome may be caused by direct injury to the knee, it is most often caused by the stress of long-term overuse, which sometimes results from sports training.

Internist. A doctor trained to diagnose and treat nonsurgical diseases.

Lateral collateral ligament. The ligament that runs along the outside of the knee joint. It provides stability to the outer (lateral) part of the knee.

Ligament. A tough band of connective tissue that connects bones to bones.

Lupus. An autoimmune disease characterized by destructive inflammation of the skin, internal organs, and other body systems as well as the joints.

Magnetresonantstomograafia (MRI). A procedure that uses a powerful magnet linked to a computer to create pictures of areas inside the knee. Magnetic energy stimulates knee tissue to produce signals that are detected by a scanner and analyzed by a computer. This creates a series of cross-sectional images of a specific part of the knee. An MRI is particularly useful for detecting soft tissue damage or disease.

Medial collateral ligament. The ligament that runs along the inside of the knee joint, providing stability to the outer (medial) part of the knee.

Meniscus. A pad of connective tissue that separates the bones of the knee. The menisci are divided into two crescent-shaped discs (lateral and medial) positioned between the tibia and femur on the outer and inner sides of each knee. The two menisci in each knee act as shock absorbers, cushioning the lower part of the leg from the weight of the rest of the body as well as enhancing stability.

Ortopeedilised kirurg. A doctor who has been trained in the nonsurgical and surgical treatment of bones, joints, and soft tissues such as ligaments, tendons, and muscles.

Osgood-Schlatter disease. A disease often caused by repetitive stress or tension on part of the growth area of the upper tibia (the apophysis). It is characterized by inflammation of the patellar tendon and surrounding soft tissues at the point where the tendon attaches to the tibia. The disease may also be associated with an injury in which the tendon is stretched so much that it tears away from the synovium.

Osteoarthritis. A disease in which the cartilage that cushions the ends of the bones is lost, leading to joint pain and stiffness. The most common form of arthritis, osteoarthritis grows more common with age.

Osteochondritis dissecans. A condition that results from a loss of the blood supply to an area of bone underneath a joint surface. The condition usually involves the knee. In osteochondritis dissecans, the affected bone and its covering of cartilage gradually loosen and cause pain. This problem usually arises spontaneously in an active adolescent or young adult. It may be due to a slight blockage of a small artery or to an unrecognized injury or tiny fracture that damages the overlying cartilage. A person with this condition may eventually develop osteoarthritis.

Patella. The bone that sits over the other bones at the front of the knee joint and slides when the leg moves. Commonly referred to as the kneecap, the patella protects the knee and gives leverage to muscles.

Plica syndrome. A syndrome that occurs when plicae (bands of synovial tissue) are irritated by overuse or injury. Synovial plicae are the remains of tissue pouches found in the early stages of fetal development. As the fetus develops, these pouches normally combine to form one large synovial cavity. If this process is incomplete, plicae remain as four folds or bands of synovial tissue within the knee. Injury, chronic overuse, or inflammatory conditions are associated with this syndrome.

Nelipealihase. The large thigh muscle that comes down from the femur and over the patella, and then anchors into the top of the tibia. Its function is to straighten the leg.

Quadriceps tendon. The tendon that connects the quadriceps muscle to the patella and provides the power to extend the leg.

Rheumatic diseases. Characterized by signs of inflammation (redness, heat, swelling, pain) and loss of function of joints, tendons, ligaments, bones, or muscles. Some rheumatic diseases can also involve internal organs.

Reumatoidartriit. A disease in which the immune system is believed to attack the linings of the joints. This results in joint pain, stiffness, swelling, and destruction.

Reumatoloog. A doctor specializing in the diagnosis and treatment of arthritis and related disorders.

Synovium. The membrane lining the joints. The synovium produces joint fluid.

Tendon. The flexible but tough connective tissue that attaches muscles to bones.

Sääre. The shin bone or larger bone of the lower leg. The tibia is one of three bones (the other two are the femur and the patella) that join to form the knee joint.

Ultraheli. A technique that uses sound waves to produce images of the soft tissue structures.

X ray (radiography). A procedure in which an x ray (high-energy radiation with waves shorter than those of visible light) beam is passed through the knee to produce a two-dimensional picture of the bones. X rays are often used in diagnosing knee problems.

The NIAMS gratefully acknowledges the assistance of the following individuals in the preparation and review of the original version of this publication: Barbara Mittleman, M.D., and James Panagis, M.D., M.P.H., NIAMS/theernment; John H. Klippeli, Dr., Artriit Foundation, Atlanta, GA, Frank A. Pettrone, M.D., Arlington/Vienna, VA; Khaled J. Saleh, M.D., the University of Virginia, Charlottesville, VA; and W. Norman Scott, M.D., Beth Israel Medical Center, New York, NY.

Käesolev väljaanne sisaldab teavet ravimiseks kasutatavad ravimid tervisliku seisundi arutatud siin. Kui käesoleva väljaande töötati, lisasime kõige up-to-date (täpne) kättesaadav. Vahetevahel uut teavet ravimi väljastamist.

INFO- (463-6332);

Narkootikumide @ ataccessdata./scripts/cder/drugsat. Narkootikumide @ on otsingumootoriga kataloogi -approved ravimites.

/ NCHS

1 AMS Circle; Bethesda, MD 20892-3675; Telefon: 301-495-4484; 877-22-NIAMS (877-226-4267); TTY: 301-565-2966; Faks: 301-718-6366; E-post: .theernment; niams.theernment

16–4912