Sapikivid Pilt, liigid, põhjused, riskid, sümptomid, ravi

Nad ei ole tõesti kivid. Nad tükki tahke materjal, mis moodustavad sapipõies, väike orel all asub maksas.

Kaks peamist liiki on

Seal võib olla mitmeid põhjusi, sealhulgas

Bile võib olla osa probleemist. Sinu keha vajab sapp, kuid kui see on liiga palju kolesterooli see, mis teeb sapikivid tõenäolisem.

See võib juhtuda ka siis, kui teie sapipõie ei tühjene korralikult.

Pigment kivid on rohkem levinud inimeste teatud haigusseisundid, näiteks tsirroosi (maksahaigus) või verehaigused nt sirprakuline aneemia.

Sa oled suurem tõenäosus saada sapikivid, kui

Sa oled rasvunud. See on üks suuremaid riskitegureid. Rasvumine võib tõsta kolesterooli taset ja ka raskendada sapipõie tühjendada täielikult.

Võtad rasestumisvastaseid tablette, hormoonasendusravi menopausi sümptomid, või on rase. Ekstra östrogeen on probleem. See võib suurendada kolesterooli ja raskendada sapipõie tühjendada.

Teil on suhkurtõbi. Selle seisundiga inimesed tavaliselt kõrgemad triglütseriidide (teatud tüüpi rasvatasemeid), mis on riskifaktoriks sapikivid.

Võtad ravimit alandada kolesteroolitaset. Mõned nendest ravimitest tõsta kolesterooli hulka sappi, mis võib suurendada oma võimalusi saada kolesterooli kivid.

Sa kaotasid kaalu liiga kiiresti. Teie maksa teeb ekstra kolesterool, mis võib põhjustada sapikivide.

Sa tühja kõhuga. Teie sapipõie pruugi pigistada nii palju.

Sapikivid on ka tõenäolisem, kui nad juhivad oma pere ja nad tõenäolisemalt naiste seas, vanemad inimesed ja mõned etnilised grupid, sealhulgas Native paljud inimesed maailmas ja Mehhiko-palju inimesi maailmas.