Sõnastik Alzheimeri tõve Tingimused

Neil Lava, M; kohta 17. detsember 2015

Sinu kallimale arstide ja teiste tervishoiutöötajate võib kasutada mõnda neist tingimustest kui nad räägivad sinuga. Mõned on seotud Alzheimeri tõbi. Teised on umbes juriidilised dokumendid, mis aitab teil hallata hooldus nad saavad. Saate liikuda läbi selle A-Z terminite loetelu, et sa ei tunne, mida on arutatud.

Igapäevategevuste (ADL): Everyday ülesandeid nagu söömine, suplemine, grooming, kaste ja läheb vannituppa.

Täiskasvanute päev teenused: Programmid, mis annavad inimestele Alzheimeri kindlas kohas aega veeta koos teistega, tavaliselt rahvamaja või spetsiaalse rajatis. Nad ei sinna ööbima.

Advance direktiivi: juriidiline dokument, mis sätestab, oma soove, kui palju arstiabi, mida tahaks ka hädaolukorras. Võite kuulata neid nimetatakse “elutestamentide” või “volikiri” tervishoiule.

Kõrvaltoime: kõrvaltoime.

Täiendav ravi: tehnika kasutamine, välja arvatud ravimid, operatsioon või muud korralised arstiabi. Te võite seda kuulda nn “alternatiivne” meditsiin.

Amüloidvalgu: Valku mis on leitud inimeste ajudes, Alzheimeri tõvega. See koguneb ümber “tahvel” või “pundarde.”

Apaatia: Huvipuudus, mure või emotsioon.

Afaasia: raske mõista, mida inimesed ütlevad või rääkides.

ApoE: Geen et võib olla erinevaid muudatusi. “ApoE 4” mutatsiooni selles geen on seotud suurem võimalus saada Alzheimeri tõbi. Aga teised geenid on ilmselt seotud ka. Ilmselt pole lihtsalt üks “Alzheimeri geeni.”

Kunstiteraapia: vormis teraapia, mis võimaldab inimestel dementsuse väljendada oma tundeid läbi kunsti.

Hindamine: hindamine tavaliselt läbi arst, inimese vaimse, emotsionaalse ja sotsiaalseid oskusi.

Elukeskkonda rajatis: hoolekandeasutuste seade, mis ühendab korpus, tugiteenuste ja tervishoid inimestele alguses või keskel etappidel invaliidistav haigus, nagu näiteks Alzheimeri tõbi.

Autonoomia: Inimese võime teha oma valikuid.

Käitumist neuroloog: arst, kes on spetsialiseerunud käitumise ja mäluhäired põhjustatud aju haigus.