sooleisheemia

Soole isheemia (on-KEE-me-uh) kirjeldab erinevaid tingimusi, mis tekivad verevoolu soolte väheneb tingitud ummistus, tavaliselt arteris. Sooleisheemia võib mõjutada teie peensooles, oma jämesool (jämesoole) või mõlemad.

Sooleisheemia on tõsine haigus, mis võib põhjustada valu ja raskendada oma sooled tööle. Rasketel juhtudel kaotus verevoolu sooltesse võib kahjustada soolekoeproovides ja lõppeda surmaga.

Ravi on olemas sooleisheemia. Et parandada võimalusi taastamise, see on äärmiselt oluline tunnistada varajased sümptomid ja pöörduda arsti poole kohe.

Märgid ja sümptomid sooleisheemia võib areneda äkitselt (äge) või järk-järgult (krooniline). Seisund esitleb erinevalt inimesed, nii et keegi seatud sümptomite näitab sooleisheemia, kuid on mõned üldtunnustatud mustrid.

Märgid ja sümptomid Ägeda sooleisheemia sisaldavad tavaliselt

Sümptomid ägeda sooleisheemia

Märgid ja sümptomid kroonilise sooleisheemia võib sisaldada

Sümptomid kroonilise sooleisheemia

Pöörduda arsti poole, kui teil on äkiline tugev kõhuvalu. Valu, mis paneb sind nii ebamugav, et te ei saa istuda või leida mugav asend on kiirabiauto.

Kui teil on muid sümptomid, mis teile muret, panna oma arstiga.

Sooleisheemia tekib siis, kui verevool läbi suurte arterite verevarustuse soolestik aeglustab või seiskub. Tingimuseks on palju võimalikke põhjuseid, sealhulgas ummistus arteri põhjustatud trombi või ahenemine arteri tõttu plahvatusoht hoiused, nagu kolesterool. Ummistuste ka võib tekkida veenides, kuid nad on vähem levinud.

Sõltumata põhjusest, vähenenud verevool teie seedetrakti jätab rakkudes ei ole piisavalt hapniku, mis põhjustab rakkude nõrgestada ja surevad. Kui kahju on piisavalt tõsine, infektsioon, gangreen ja lõpuks augu (perforatsioon) seinas soolestik võib tekkida. Ravimata sooleisheemia võib lõppeda surmaga.

Millal näha arsti

Soole isheemia sageli jagatud kategooriatesse

See kõige levinum sooleisheemia tekib siis verevoolu käärsoole aeglustatakse. Kõige sagedamini esineb täiskasvanud vanemad kui 60, kuigi see võib tekkida igas eas.

Märgid ja sümptomid käärsoolevähki isheemia hulka pärasooleverejooksuga ja äkki tekkinud kerged, crampy kõhuvalu. Põhjuseks vähenenud verevool jämesoole ei ole alati selge, kuid mitmed tingimused ei saa sind kergemini jämesoole isheemia

Seda tüüpi sooleisheemia kahjustab tavaliselt peensooles. See on järsku ja võib olla tingitud

Krooniline mesenteerseid isheemia, mida tuntakse ka soole stenokardia, tuleneb Buildup rasvsadestistest kohta arteri seina (ateroskleroos). Haigus protsess on tavaliselt järk-järgult, ja te ei vaja ravi, kuni vähemalt kaks kolmest peamisest varustavad arterid soolestik muutunud oluliselt vähenenud või täielikult takistatud.

Colon isheemia (isheemilise koliit)

Potentsiaalselt ohtlik komplikatsioon kroonilise mesenteerseid isheemia on areng tromb jooksul haigestunud arteri, põhjustades verevoolu tuleb äkki blokeeritud (äge mesenteriaalmassi isheemia).

Tromb võib tekkida veeni äravool deoxygenated verd oma soolestikku. Kui vein on blokeeritud, veri lõi välja sooltes, mis põhjustavad turse ja verejooks. Seda nimetatakse mesenteerseid venoosse tromboosi, ja see võib tuleneda

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk sooleisheemia hulka

Tüsistused sooleisheemia võib sisaldada

Mine traumapunkti, kui teil on tõsine kõhuvalu, mis paneb sind nii ebamugav, et te ei saa istuda. Sul võib olla nimetatud koheseks operatsiooni diagnoosida ja ravida teie seisund.

Kui teie kõhuvalu on mõõdukas ja etteaimatav – näiteks see algab alati varsti pärast söömist – pöörduge arsti nimetamisest. Kui te helistate luua kokkusaamine, siis võib pöörduda eriarsti, nagu gastroenteroloog või veresoonte kirurg.

Äge kinnistilümfisõlmedest isheemia

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Sest sooleisheemia mõned küsimused küsida oma arsti hulka

Krooniline kinnistilümfisõlmedest isheemia

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Arst võib teha

Kui arst kahtlustab sooleisheemia, siis võib läbida mitu diagnostilisi teste, mis põhinevad teie nähud ja sümptomid, sealhulgas

Kasutades värvi jälgida verevoolu läbi arterites. Angiograafia ajal pikk, peenike toru (kateeter) sisestatakse arteri oma kubemes või käsi, seejärel läbi arter, aort. Värvaine süstitakse mis voolab otse oma soole arterites. Röntgenipilte võetakse siis, et näidata värvi liigub läbi teie arterid.

Kui teil on sooleisheemia võib pilt näitab blokeeritud või kitsenenud arterisse. Angiograafia võimaldab ka arst raviks ummistus arteri süstides ravimit või kasutades spetsiaalseid tööriistu laiendada arter.

Ravi sooleisheemia hõlmab taastamise piisav verevarustus seedetrakti. Valikud sõltuvad põhjus ja raskust oma seisundist.

Isheemia, mis tekib siis, kui veri ei jäta oma sooled

Arst võib soovitada antibiootikume raviks või nakkuste vältimiseks. Teie arst ka ravib tahes haigusseisund, nagu südamepuudulikkus või südame rütmihäired. Sa pead lõpetama ravimeid, mis ahendavad veresooni, näiteks migreeni ravimid, hormoonide ravimid ja mõned südame narkootikume. Colon isheemia võib paraneda iseenesest.

Kui teie koolon on kahjustatud, võite vajada operatsiooni eemaldada surnud kude. Või vajate operatsiooni ümbersõit ummistus ühe oma soole arterites.

Operatsioon võib olla vajalik eemaldada tromb, ümbersõit arteri ummistus või parandada või eemaldada kahjustatud osa soole. Ravi võib sisaldada ka antibiootikumid ja ravimid ära hoida trombide tekkimist, lahustuvad hüübimist või laienevad veresooned.

Kui angiograafia tehakse probleemi diagnoosida, see võib olla võimalik samaaegselt eemaldati tromb või avada kitsenenud arterisse Angioplastikaga. Angioplastika hõlmab kasutades: ballooni lõpus kateetri suruma rasvsadestistest ja venitada arteri, muutes laiema tee verel voolata. Vedru moodi metallist toru (stendi) ka võib panna oma arteri, mis aitavad hoida avatud.

Mida sa saad teha

Mida ootate oma arsti

Raviks verevarustuse taastamine oma soolestikku. Teie kirurg saab ümbersõit ummistunud arterid või laiendada vähenenud arterites angioplastika teraapia või pannes stendi.

Colon isheemia

Kui teie sooled ei näita märke kahjustustest, vajate tõenäoliselt võtta antikoagulantravist umbes kolm kuni kuus kuud. Kui analüüsid näitavad teil on vere hüübimise häire, siis võib võtta antikoagulante oma ülejäänud elu. Antikoagulante aitab vältida trombide tekkimist. Kui osa teie soole märke kahju, mida võib olla vaja operatsiooni eemaldada kahjustatud osa.

Äge kinnistilümfisõlmedest isheemia

külastada oma arsti

Krooniline kinnistilümfisõlmedest isheemia

Isheemia tõttu Mesenteriaalne venoosne tromboos