täid haigus

Täid on väikesed, tiibadeta, parasiithaigused putukad, kes toituvad veres. Täid levivad kergesti – eriti koolilaste – lähikontakti kaudu ja jagades asjad.

Mitut liiki täid olemas

Sümptomid

Teie või teie laps võib olla hea isikliku hügieeni harjumused ja ikka täid. Kui ei ravita korralikult, see seisund võib muutuda korduvaks probleemiks.

Head täid. Need täid arendada oma peanaha. Nad lihtsam näha kuklal oma kaela ja kõrva .; Keha täid. Need täid elavad riided ja voodipesu ja liikuda nahale toita. Keha täid kõige sagedamini mõjutada inimesi, kes ei ole võimelised ujuma või pesta rõivad regulaarselt, näiteks kodutud või mööduv üksikisikute .; Häbemekarvad täid. Tavaliselt nimetatakse krabid, need täid tekivad nahale ja juuste oma kubemepiirkonna ja harvem on jäme keha karvad, nagu rinnakarvu, kulmude või ripsmete.

Head täid tekivad peanahale ja on kõige hõlpsam on kuklast ja kõrvade kohal. Väike tingud (munad) meenutav väike tuss paju pungad umbes sama suur kõõm helbed on nähtav karvatüvi.

Märgid ja sümptomid täid hulka

Tavaliselt saab vabaneda täidest võttes eneseabi samme, mis sisaldavad kasutades nonprescription šampoon, mis on spetsiaalselt formuleeritud, et tappa täid.

Intensiivne sügelus .; Kõdistamine tunne liikumisest juukseid .; Täid oma peanaha, keha, riietus, või kubeme piirkonda või muu keha karvad. Täiskasvanutele täid olla umbes suurus seesamiseente või veidi suurem .; Täid munad (tingud) on karvatüvi. Nits meenutavad pisikesi tuss paju pungad. Nits võib ekslikult kõõm, kuid erinevalt kõõm, nad ei saa lihtsalt harjatud välja juuksed .; Väike punane muhke peanahal, kaelal ja õlgadel.

Kuid arsti, kui

Nonprescription šampoon ei tapa täid – arst saab tugevam, retsepti šampoon; Sa oled rase – ärge kasutage anti-täid šampoon, kuni te rääkima oma arstiga; Teil on nakatunud tarud või naha marrastused kriimustuste

põhjuste

Head täid toituvad verest peanahka. Naissoost täi muneb (tingud), et jääda karvatüvi.

Saad täid poolt kokku puutunud kas täid või nende mune. Munad kooruvad umbes üks nädal. Täid ei saa lennata või kõndida kohapeal. Nad levivad

Sageli saab vabaneda täidest üle leti ravimeid ja korralikult pestes saastunud esemed, nagu linad, rätikud ja riided. Kui need meetmed ei tööta, vaata oma esmatasandi arsti poole.

Järgnev informatsioon aitab sul ette valmistada oma visiidi, ja mõista, mida oodata oma arsti.

Näiteid küsimusi võite küsida oma arsti hulka

Ettevalmistused oma ametisse

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi enne konsultatsiooni, kui te ei saa aru midagi.

Head-to-head või keha-to-kehakontakti. See võib juhtuda, kui lapsed või perekonnaliikmed mängida või suhelda tihedalt .; Lähedus ladustatud asjad. Säilitamine nakatunud riided kapid, kapid või külg-külje konksud koolis, või ladustamiseks isiklikud esemed nagu padjad, tekid, kammid ja pehmed mänguasjad lähedusse kodus võib lubada täid levima .; Esemed jagada sõprade või pereliikmetega. Nendeks võivad olla riided, kõrvaklapid, harjad, kammid, juuksed kaunistused, käterätid, tekid, padjad ja pehmed mänguasjad .; Silma saastunud mööbel. Lamades voodis või istub overstuffed, riie kaetud mööbel hiljuti kasutanud keegi täid võivad levitada neid. Täid võib elada üks kuni kaks päeva ära keha .; Seksuaalne kontakt. Häbemekarvad täid tavaliselt levib sugulisel teel ja kõige sagedamini esinevat täiskasvanutel. Häbemekarvad täid leida lapsed võivad olla märk seksuaalsest kokkupuude või kuritarvitamine.

Testid ja diagnoosi

Näiteid küsimusi võib arst paluda, hõlmavad

Märkus mis tahes sümptomid sul on, isegi kui nad ei näi olevat põhjust olete planeeritud määramisest .; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas siis, kui sa võiksid olla kokku puutunud täidest, kellega sa võisid kokku puutuda ja mis esemed võivad olla saastunud .; Loetleda kõik ravimid, vitamiinid ja toidulisandid sa praegu kasutate või olete hiljuti .; Küsi pereliige või sõber kaasa, kui võimalik. Mõnikord võib olla raske imama kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin .; Kirjutage küsimused küsida oma arsti. Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu enne tähtaega aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab.

Kui te arvate, või tead, sul on täid, vältida jagamise isiklikud esemed, voodipesu, käterätid või riided. Ujuma ja järgige eneseabi meetmed, sealhulgas pesemine saastunud esemete kuumas vees.

Kuidas ravida täid ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel ?; Kuidas vabaneda minu esemed täid ?; Hetkel pean teavitama minu tingimus ?; Milliseid muid meetmeid ma pean tegema, et vältida uuesti parasiteerivate ennast või teisi ?; Kas minu seisund võib ajutine või krooniline ?; Kas on mingeid brošüüre või muude trükiste, et võin koju koos minuga? Mis veebilehed te soovitate ?; Kas ma kavandama järelkontrollivisiidini?

Hooldamine ja narkootikumid

Kui te arvate, või tead, sul on kubemekarvu täid nakatumise ka vältida seksuaalset aktiivsust, kuni olete saanud ravi.

Ekspertiisi käigus võib arst uurib teid täid kasutades Luup ja kontrollige ööde kasutades spetsiaalset valgust, mida nimetatakse Woodi valgus, mis muudab ööde kahvatu sinine.

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid ?; Kuidas sa kokku puutunud täidest ?; Kas keegi sa võisid kokku puutuda täid ?; Kui tõsine on teie sümptomid?

Diagnoos peatäisid saab teha peale live noorte ja täiskasvanud täi juuksed või peanahal on leitud, või pärast ühe või mitme tingud on näha karvatüvi asuvad 1/4 tolli (6,4 mm) peanahka.

Üle leti tooteid. Šampoonid, mis sisaldavad pyrethrin (Rid, jt) või permetriini (Nix) on tavaliselt esimene võimalus kasutada võitluseks täid infestatsioonid. Need töötavad paremini, kui järgige väga tähelepanelikult. Mõnel geograafilist asukohta, täid on kasvanud vastupidavad koostisosad üle leti täid ravile. Kui üle-leti ettevalmistusi ei tööta, arst saab šampoonid või vedelikud, mis sisaldavad erinevaid koostisosi .; Retseptiravimid. Malatiooni (Ovide) on retsepti ravim, mis te rakendate oma juukseid ja siis hõõru juukseid ja peanahka. Malatiooni on tuleohtlik, et hoida eemal soojusallikatest, nagu föönid, elektriline lokitangid ja sigarette. Kui te olete rase või toidate last rinnaga, rääkige oma arstiga enne selle toote .; Bensüülalkoholi kreemiga (Ulesfia) on retsepti ravi, mida te kehti peanahka ja juukseid 10 minutit ja seejärel loputa veega. Seitse päeva hiljem kordate ravi. Võimalikud kõrvaltoimed on naha ärritus, peanaha ja silmade kui ka tuimus manustamiskohal. See ravim ei ole soovitatav lastele alla 6 kuu vanustel .; Ivermectin kreemiga (Sklice) on aktuaalne, ühekordse annusega ravi peatäisid. Sa kohaldatakse kreemist otse kuivadele juustele ja peanahale 10 minutit ja seejärel loputa veega. Ärge korrake seda ravi ilma arstiga nõu pidamata. Võimalikud kõrvaltoimed on silmade ärritust või punetust, kõõma, kuiva naha ja kõrvetustunne manustamiskohal. See ravim ei ole soovitatav lastele alla 6 kuu vanustel .; Spinosaadina aktuaalne vedrustus (Natroba) on uuem retsepti ravi peatäisid. Sa salvi kuivadele juustele ja peanahale 10 minutit ja seejärel loputa veega. Korratakse seitsme päeva pärast ainult siis, kui live täid on endiselt olemas. Võimalikud kõrvaltoimed on punetus või ärritus, silmade ja nahaga. See ravim ei ole soovitatav noorematele lastele vanuses 4 .; Lõpuks lindaan on retsepti šampoon, mis on mõnikord ette, kui muud meetmed ei suuda. Kuid tänu kasvava resistentsuse täid et seda ravimit ja tõsiseid neuroloogilisi kõrvaltoimeid, lindaan enam soovitatakse kui esmavaliku raviks peatäisid.

Kui te ei näe live täid või näed tinge, mis on rohkem kui 1/4 tolli kaugusel peanahka, nakatumise Tõenäoliselt ei ole enam aktiivne. Nits tuleb eemaldada kordumise vältimiseks.

Diagnoos keha täid võib teha, kui muna või indekseerimise täid leidub õmblused riiete, voodipesu. On võimalik, et näha keha täi nahal, kui ta ronib sinna toita.

Kasutage ja šampoonid. Vali hulgast mitu üle leti ja šampoonid (Nix, Rid, muu), mille eesmärk on tappa täid. Kanna toodet vastavalt paketi juhiseid. Mõnikord tuleb korrata ravi kreemiga või šampooni seitse kuni 10 päeva. Need ja šampoonid tavaliselt ei soovitata laste vanus 2 .; Kamm märjad juuksed. Kasutage trahvi hammas või ting kamm füüsiliselt eemaldada täid alates märjad juuksed. Korrata iga 3-4 päeva vähemalt kaks nädalat. Seda meetodit võib kasutada kombinatsioonis teiste ravimitega ja soovitatakse tavaliselt esimese rea ravimina laste vanus 2 .; Pärast šampoon ravi, loputa juukseid äädikat. Haarake lukk juuste riidega küllastunud äädikas ja ribad luku allapoole eemaldada tinge. Korda, kuni olete ravida kõik karvad niimoodi. Või leotada juuksed äädikas ja jätta ta mõni minut enne kammimist. Siis rätik kuivatamiseks juuksed. Need meetodid aitavad eemaldada ööde alates karvatüve .; Saastunud esemed. Peske voodipesu, pehmed loomad, riided ja mütsid kuuma seebiveega – vähemalt 130 F (54 C) – ja kuivatage neid kõrgel kuumusel vähemalt 20 minutit .; Sulgeda unwashable objekte. Koht neid õhukindlasse kotti kaks nädalat .; Vaakum. Annab sõna ja mööbel hea tolmuimejaga .; Kata mööbel. Kasutage plastikust maalija dropcloth nähtud mööbli kahe nädala jooksul, et vältida omandamine teise puhul täid. Ära tee seda, kui teil on väikelapse kes võivad takkuilevaa plastikust lehed ja lämbuda .; Pesta kammid ja harjad. Kasutage väga kuum, seebiveega – vähemalt 130 F (54 C) – või leotada kammid ja harjad piiritust tund.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Häbemekarvad täid on diagnoositud liikudes täid või tingud näinud juuksed häbemekarvu või muudes valdkondades jäme juuksed, nagu rinnakarvu, kulmude või ripsmete.

Küsige oma lapsele, et vältida pea-to-head kontakti klassikaaslastega mängu ajal ja muud tegevused .; Juhendada oma last mitte jagada isiklikud asjad nagu mütsid, sallid, mantlid, kammid, harjad, juuste aksessuaarid ja kõrvaklapid .; Juhendada oma last hoida jagatud ruumi, kus mütsid ja riided rohkem kui üks õpilane riputatakse ühine konks või hoida kappi.

Kasutage ravimeid, mis kohtlevad täid ainult suunata. Rakendades liiga palju võib põhjustada punased, ärritunud nahka.

Ravi peatäisid võib hõlmata

Ärahoidmine

Retseptiravimid. Malatiooni (Ovide) on retsepti ravim, mis te rakendate oma juukseid ja siis hõõru juukseid ja peanahka. Malatiooni on tuleohtlik, et hoida eemal soojusallikatest, nagu föönid, elektriline lokitangid ja sigarette. Kui te olete rase või toidate last rinnaga, rääkige oma arstiga enne selle ravimi.

Bensüülalkoholi kreemiga (Ulesfia) on retsepti ravi, mida te kehti peanahka ja juukseid 10 minutit ja seejärel loputa veega. Seitse päeva hiljem kordate ravi. Võimalikud kõrvaltoimed on naha ärritus, peanaha ja silmade kui ka tuimus manustamiskohal. See ravim ei ole soovitatav lastele alla 6 kuu vanused.

Lisateavet Täide

Ivermectin kreemiga (Sklice) on aktuaalne, ühekordse annusega ravi peatäisid. Sa kohaldatakse kreemist otse kuivadele juustele ja peanahale 10 minutit ja seejärel loputa veega. Ärge korrake seda ravi ilma arstiga nõu pidamata. Võimalikud kõrvaltoimed on silmade ärritust või punetust, kõõma, kuiva naha ja kõrvetustunne manustamiskohal. See ravim ei ole soovitatav lastele alla 6 kuu vanused.

Veel Täide

Spinosaadina aktuaalne vedrustus (Natroba) on uuem retsepti ravi peatäisid. Sa salvi kuivadele juustele ja peanahale 10 minutit ja seejärel loputa veega. Korratakse seitsme päeva pärast ainult siis, kui live täid on endiselt olemas. Võimalikud kõrvaltoimed on punetus või ärritus, silmade ja nahaga. See ravim ei ole soovitatav noorematele lastele vanuses 4.

Lõpuks lindaan on retsepti šampoon, mis on mõnikord ette, kui muud meetmed ei suuda. Kuid tänu kasvava resistentsuse täid et seda ravimit ja tõsiseid neuroloogilisi kõrvaltoimeid, lindaan enam soovitatakse kui esmavaliku raviks peatäisid.

Kui teil on keha täid, siis ei ole vaja ravi. Samas pead võtma sama eneseabi meetmeid, nagu ravivad riided ja muud esemed, nagu sa teeksid peatäisid. Kui eneseabi meetmed ei vabaneda täid, võib arst soovitada üritab üks nonprescription või retsepti ravi peatäisid.

Häbemekarvad täid saab ravida samu nonprescription ja retsepti ravimeid kasutatakse pea täidest. Järgige hoolikalt pakendi juhistele. Rääkige oma arstiga ravi täid ja tingud kulmude või ripsmete.

Kas te kasutate üle leti või retsepti šampoon tappa täid, palju ravi hõlmab eneseabi sammud saab võtta kodus. Nende hulka kuuluvad, et tagada kõikide tingud eemaldada ja et kõik riided, voodipesu, isiklikud esemed ja mööbel saastest vabastamine. Enamikul juhtudel, tappes täid oma kehal ei ole raske. Väljakutse on saada lahti kõikidest ööde ja vältida kontakti teiste täid kodus või koolis.

Võite vabaneda täidest patsiendiga, põhjalik käsitlus, mis hõlmab puhastamist ennast või oma lapse ja kõik isiklikud asjad, mis võivad olla saastunud.

Need sammud võivad aidata teil kaotada täid infestatsioonid

See on raske leviku tõkestamiseks peatäisid laste lasteaias ja koolis seaded. Seal on nii palju tihedas kontaktis laste ja nende vara, et täid võivad kergesti levida. Pole peegeldus oma hügieeniharjumused või neid oma lastele, ja see ei ole rike oma osa kui vanem, kui teie laps saab pea täidest.

Mõned üle leti tooteid väidavad tõrjuma täid, kuid rohkem teadusuuringuid on vaja tõestada oma ohutuse ja efektiivsuse.

Mitmed väikesed uuringud on näidanud, et koostisosad osa neist – enamasti taimeõlid nagu kookosrasv, oliiviõli, rosmariin ja teepuu – võib töötada tõrjuma täid. Kuid need tooted on klassifitseeritud kui “loomulik”, et nad ei ole reguleeritud Food and Drug Administration (FDA) ning nende ohutust ja tõhusust ei ole kontrollitud FDA standarditele.

Seni, kuni teadus tõestab efektiivsust peatäisid ennetamise tooteid, parim lahendus on lihtsalt võtma põhjaliku samme vabaneda täidest – ja nende munad – nii et sa ei pea enam täid tegeleda.

Kuid see ei ole realistlik oodata, et teie ja teie laps saab kõrvaldada kõik tüüpi kontakti, mis võib põhjustada levikut täid.

Teie laps võib olla ööde tema juuksed, kuid mitte tingimata arendada puhul peatäisid. Mõned tingud on tühjad munad. Kuid tinge, et on leitud 1/4 tolli (6,4 mm) peanahka tuleb ravida – isegi kui leiate ainult üks – et vältida võimalust koorumist. Nits, mis on kaugemal peanahk on ilmselt vanast nakatumise, kuid tuleb eemaldada kordumise vältimiseks.

Sümptomid ja ravi

1

Hooldus Märkused 2s

 1

2s

)