Tervis ja ohutus, ajastud 2 kuni 5 aastat – Teema ülevaade

See teema näitab, kuidas aidata ennetada haigusi ja vigastused väikelastel. See ei hõlma iga oht, et laps seisab, kuid see hõlmab paljusid levinumaid ohte ja olukordi, mis võivad olla ohtlikud lastele vanuses 2 kuni 5 aastat.

Selles vanuses lapsed vahemik on võitmas palju uusi oskusi ja nad tunnevad üha enam sõltumatut. Nad võivad olla uudishimulik, tahan, et uurida maailma enda ümber, ja teo mõtlemata.

Selles eas lapsed näha kõike, mis juhtub, kui see on seotud ise. Ja nad usuvad, et see, mida nad soovivad või ootavad juhtuda võib mõjutada see, mis tegelikult juhtub. Nad ülehinnata, mis on nende kontrolli, mis aitab kaasa nende haavatavust. Nad on sageli teadlikud oma tegevuse tagajärgi. See võib põhjustada ohtlikke olukordi.

Saate aidata vähendada ohtudest, tunnistades, et teie laps läheb läbi aktiivne ja uudishimulik faasis. Mõtle, mida saate teha, et vältida turvalisuse ohud. Kui laps on avastanud rõõmud ratsutamine kolmerattaline näiteks olla kindel, et ratsutamine tänaval väljaspool piire.

Samuti võite leida käitumist õpetada ja mudel. Näiteks, kui te peske käsi enne söömist, siis laps arvatavasti ka seda teha.

Pea meeles, et keegi ei saa vaadata lapse iga sammu või teha kodus 100% ohutu kogu aeg. Püüa leida tasakaal järelevalve lapsele, võttes ohutusnõudeid, ning lubades oma last uurida. Õpi kõik, mida saab umbes lapse kasvu ja arengut. Nii aitab teil õppida, kuidas reageerida ja teha positiivne mõju, kui teie laps käitub.

Teie laps on muutumas usaldust ja ilmselt tahab uurida. Aga teie laps vajab oma tugeva järelvalve ja juhendamine. Sa saad

Luua ja järjekindlalt rakendada seadusi ja piiranguid, mis aitavad teie lapsel õppida ohtudest; Õpeta mõned põhilised ohutusnõuded ja ettevaatusabinõusid. Kas see sees ja väljaspool kodu. Näiteks õpetada lapsele alati kasutada auto istme ja selle ahjud ja röstrid võivad põhjustada põletusi. Räägi teistele hooldajaid millised probleemid võivad tekkida ja kuidas neid ennetada; Praktika tervislikke harjumusi. Kaitse oma lapse vastu haigus ning infektsioon. Näiteks peske käsi tihti, hoida mänguasjad puhas, veenduge, et teie laps on vaktsineeritud ja minna kõik hästi lapse külastused; Võtke ohutusmeetmeid kodus ringi. Näiteks hoidke mürgised tooted välja oma lapse käeulatuses, ja kasutada ohutust katab kõik pistikupesad.