Toidu-aceuticals: Joo – ja süüa – teie tervisele

Louise Chang, MD

Omega-3 rasvhapete flavonoide, koostisosad toiduaineid süüa iga päev võib olla tugev relvad võitluses haigusega.

See keelatud toitude nagu šokolaad, pähklid ja veini tehtud pealkirjad 2004. aastal nende potentsiaalselt tervislik kasu, ja uus uuring näitab, et võti vältida südamehaigus või vähk võib leida kapi asemel meditsiin kapis.

Aga saladus ei peitu ühe ime toitu. Selle asemel, teadlased öelda, et erinevaid võib tõesti olla vürts (pikk) elu. Et saada oma plaadi selleks, palus ekspertidel nende top kirkad alates selle aasta uudisteankrud.

Avastus flavonoide ja kari südame-tervislik kasu neil on olnud õnnistuseks veini ja šokolaadi lovers.

Antioksüdant -rikas ühendeid leitud seemned ja koored taimede, nagu viinamarju, kakaoube ja tsitrusviljade esimene pälvinud tähelepanu teadlaste 1990ndate alguses, mille abil selgitatakse nn Prantsuse paradoks. Teadlased pakutud siis, et Prantsuse inimesed olid madalamad südameinfarkt, sest nad jõid mõõdukas koguses punast veini söögi.

Alates sellest ajast on rohkem kui 300 uuringud viinamarja flavonoidid on näidanud, et joomine punase veini või viinamarjamahla võib aidata nüri arteri-ummistumist mõju rasvane sööki ja vähendab südamehaiguste riski pikas perspektiivis.

Paljud sama flavonoidid viinamarjatoodetele on leitud ka mitmesugustes kontsentratsioonides roheline ja must tee, samuti šokolaadi, kuid Mitmed uurimused on seni keskendunud viinamarja flavonoidid.

“See on põnev, et erinevad uurijad tegelevad viinamarjatoodetele, olgu see siis punane vein, Alkoholivaba punast veini, viinamarjamahla või viinamarjaseemne ja nahk ekstraktid, nad on kõik näinud mõningaid olulisi potentsiaalselt kasulikke asju,” ütleb John D. Folts, PhD, professor meditsiini ja toitainete teadust Ülikooli Wisconsin Medical School.

Folts ütleb loomadel kõrge kolesteroolitase areneb ateroskleroos või arterikõvastumus umbes kuus kuni üheksa kuud, protsess inimestel, mis võtab 20 kuni 30 aastat. Kuid mitmed hiljutised uuringud on näidanud, et kui need Loomadele manustatakse viinamarjatoodetele arteri-ummistumist protsess aeglustub.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kana, Chocolate, salatid, magustoidud, supp