unetus

Unetus on püsiv häire, mis saab teha on raske uinuda, raske jääda magama või nii, kuigi võimalus piisavalt magada. Unetus, siis tavaliselt äratada tunne välja puhkamata, mis võtab teemaks teie võimet toimida päeva jooksul. Unetus võib SAP mitte ainult oma energia taset ja meeleolu, vaid ka oma tervist, töövõimele ja elukvaliteedile.

Kui palju und on piisavalt erinev inimeselt inimesele. Enamik täiskasvanuid on vaja seitsme-kaheksa tundi öösel.

Paljud täiskasvanud kogeda unetus mingil hetkel, kuid mõned inimesed on pikaajaline (krooniline) unetus. Unetus võib olla esmane probleem, või see võib olla sekundaarne tingitud muudest põhjustest, nagu haiguse või ravimeid.

Sa ei pea panema unetuid öid. Lihtne muutusi oma igapäevaseid harjumusi võib sageli aidata.

Unetus sümptomite hulka võivad kuuluda

Millal näha arsti

Keegi unetus tihti kuluda kuni 30 minutit või rohkem magama ja võib saada ainult kuus või vähem tundi magada kolm või enam ööd nädalas üle kuu või rohkem.

Unetus ja vananemine

Kui unetus on raske teile toimida päeva jooksul, pöörduge arsti poole, et teha kindlaks, milline võiks olla põhjuseks une probleem ja kuidas seda saab ravida. Kui arst arvab, et sa võiksid olla unehäired, siis võib nimetatud une keskus erilist testimine.

Levinumad põhjused unetus hulka

Unetus muutub üha tavalisemaks koos vanusega. Nagu te vananevad, võivad ilmneda

Muutus tervist. Krooniline valu seisundite korral nagu artriit või seljaprobleemide samuti depressioon, ärevus ja stress võib tekitada unehäireid. Vanemate meeste sageli välja noncancerous laienemine eesnäärme (healoomulise eesnäärme hüperplaasia), mis võib põhjustada urineerimisvajadusest sageli, katkestamine magada. Naistel menopausi kuumahood võib olla sama häiriv.

Mida sa saad teha

Muu unega seotud häired nagu uneapnoe ja rahutute jalgade sündroomi, samuti sagenevad vanusega. Uneapnoe põhjustab teil lõpetada hingamine perioodiliselt kogu öö. Rahutute jalgade sündroom põhjustab ebameeldiva aistingu jalad ja peaaegu vastupandamatu soov neid liigutada, mis võivad takistada teil uinumist.

Unehäired võivad olla probleemiks laste ja teismeliste samuti. Kuid mõned lapsed ja teismelised lihtsalt on probleeme magama jäämisega või seisma regulaarne magamaminekut, sest nende sisemine kellad on rohkem hilinenud. Nad tahavad magama hiljem ja magada hiljem hommikul.

Peaaegu igaühel aeg-ajalt unetu öö. Aga oma riski unetus on suurem kui

Uni on sama tähtis teie tervisele kui tervislik toitumine ja regulaarne füüsiline koormus. Mis iganes on Sinu põhjust magada langus, unetus võib mõjutada teie nii vaimselt kui füüsiliselt. Inimesed, unetus aru madalamat elukvaliteeti võrreldes inimestega, kes magavad hästi.

Tüsistused unetus võib sisaldada

Mida ootate oma arsti

Kui sul on unehäired, saate tõenäoliselt alustada rääkinud oma esmatasandi arsti.

Et saada valmis oma ametisse

Unetus, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Ärge kartke küsida küsimusi igal ajal oma ametisse.

Oluline osa hindamise unetus on üksikasjalik ajalugu, nii palub arst teil palju küsimusi.

Teave unetus

käitumine teraapiate

Teave päev

Teave voodirežiim

retseptiravimeid

Umbes teisi küsimusi, mis võivad mõjutada teie uni

Lisaks teilt mitmeid küsimusi, võib arst on teile täitma küsimustiku, et määrata oma une-ärkveloleku muster ja oma taset päevast unisust. Samuti võite olla palutakse hoida une päevik paar nädalat, kui te ei ole seda juba teinud.

Arst tõenäoliselt teha füüsilise eksamiga otsima märke muid probleeme, mis võivad põhjustada unetust. Vahel vere testi võib teha, et kontrollida kilpnäärme probleemid või muud tingimused, mis võivad põhjustada unetust.

Kui põhjus teie unetus ei ole selge, või teil esinevad sümptomid teise unehäired, nagu uneapnoe või rahutute jalgade sündroom, siis võib vaja kulutada öösel magada keskus. Katsed on tehtud jälgida ja salvestada erinevaid keha tegevuste magades, sealhulgas aju lained, hingamine, pulss, silmaliigutused ja liigutused.

Muutuvad une harjumusi ja pöörduda kõigi põhjustega unetus, nagu haigus või ravimeid, on võimalik taastada kosutava une paljudele inimestele. Kui need meetmed ei tööta, võib arst soovitada ravimeid, mis aitavad lõõgastuda ja magada.

Käitumisraviga õpetavad teile uut magada käitumist ja kuidas parandada oma magamiskotid keskkond. Hea une harjumusi edendada hea une ja ärkveloleku erksust. Käitumine ravimeetodid on üldiselt soovitatav, kuna esimese rea ravi inimestele unetus. Tavaliselt nad võrdselt või efektiivsem kui uni ravimeid.

Üle leti unerohud

Käitumine teraapiate hulka

Võttes retsepti unerohtu – nagu zolpideem (Ambien), eszopiklooni (Lunesta), zaleplooniks (Sonata) või ramelteon (Rozerem) – võib aidata teil magada. Arstid üldiselt ei soovita tuginedes retsepti unerohtu rohkem kui paar nädalat, kuid mitmed ravimid on heaks pikaajaliseks kasutamiseks.

Nonprescription Uneravimid sisaldavad antihistamiinikumid, mis võib sind uimaseks. Antihistamiinikumid võivad esialgu teha sa purjus, kuid nad võivad vähendada ka une kvaliteeti ja nad võivad põhjustada kõrvaltoimeid nagu päevane unisus, pearinglus, uriinipeetus, suukuivus ja segadust. Need toimed võivad olla hullem vanematel inimestel. Antihistamiinikumid ka võib halvendada kuseteede probleeme, põhjustades teil saada kuni urineerida rohkem öösel.

Ükskõik milline on sinu vanus, unetus tavaliselt on ravitav. Võti sageli on muudatusi oma rutiinse päeva jooksul ja kui voodisse minna. Hea une harjumusi edendada hea une ja ärkveloleku erksust. Need näpunäited võivad aidata.

Basic näpunäited

Kui uneaeg

Paljud inimesed ei külasta oma arsti unetust ja püüda toime tulla unetus oma. Kuigi paljudel juhtudel, ohutuse ja efektiivsust ei ole tõestatud mõned inimesed püüavad teraapiad nagu

Kuna Food and Drug Administration ei sätesta, et tootjad tõendada efektiivsuse või ohutuse enne turustamise toidulisand unerohud, rääkige oma arstiga enne taimseid preparaate või muid OTC tooteid. Mõned tooted võivad suhelda ravimid ja teised – nagu L-trüptofaan, kava või 5-hüdroksütrüptofaani (5-HTP) – võib olla ohtlik oma.

külastada oma arsti